×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
27. decembris, 2012
Drukāt

“ABBA” – leģendas “atgriešanās” 


abba_1

30. decembrī no plkst. 19 “Arēnā Rīga” skanēs leģendārās zviedru grupas “ABBA” neaizmirstamie hiti, tikai uz skatuves vairs nekāps lieliskais četrinieks, bet viņu līdzinieki tautieši no grupas “Arrival from Sweden”.


 

“ABBA” pie popmūzikas debesīm parādījās 1971. gadā un vienpadsmit pastāvēšanas gados kļuva par visu laiku vispopulārāko zviedru grupu, kuras ieraksti pārdoti 370 miljonos eksemplāru. Vienā no intervijām Bjerns Ulveuss izteicies, ka “ABBA” vairs neapvienosies ne par kādu naudu, taču ne jau finansiālu apsvērumu dēļ. “Mēs vēlētos, lai mūzikas cienītājiem mēs paliktu atmiņā tādi, kādi bijām toreiz, – jauni, krāšņi, enerģijas un ambīciju pārpilni,” uzsvēris mūziķis.

Savu solījumu “ABBA” ir turējusi, taču viņu dziesmas joprojām visā pasaulē ir iemīļotas un radiostaciju daudz spēlētas – tādēļ grupai uzradies ne viens vien atdarinātājs. Viena no populārākajām “ABBA” vizuālā tēla un mūzikas kopētājgrupām ir tieši “Arrival from Sweden”, kas pēc Vikijas Zeterbergas iniciatīvas dibināta 1995. gadā Gēteborgā un pa šo laiku uzstājusies simtiem reižu vairāk nekā 45 valstīs.

Grupai vienīgajai pieder tiesības atdarināt “ABBA” mūziķu oriģinālo izskatu un tērpus, pie kuru izveides strādājis dizainers Ovi Sandstrēms. Viņi vienīgie no autoriem Bjerna Ulveusa un Benija Andersona ir saņēmuši atļauju ieskaņot līdz šim neizdotu “ABBA” dziesmu “Just a notion”, kas pirmatskaņojumu piedzīvoja 2009. gadā.

“ABBA” šovs tapis, grupai “Arrival from Sweden” sadarbojoties ar “ABBA” pavadošajiem mūziķiem, tostarp bundzinieku Rodžeru Palmu, kurš arī uzstāsies Rīgā. “ABBA” studijas sastāvā viņš spēlēja septiņus gadus un piedalījās izcilāko grupas ierakstu tapšanā. Koncerta rīkotāji apgalvo, ka autentiskie kostīmi, deju kustības un skatuves tēli izveidoti tik tuvu oriģinālam, ka, šķiet, “ABBA” patiešām ir atgriezusies savā jaunībā.

Koncertšova programmā iekļautas visas iemīļotākās “ABBA” dziesmas: “Dancing queen”, “Waterloo”, “Fernando”, “S.O.S.”, “Mamma Mia”, “Take a chance on me”, “The winner takes it all”, “Knowing me, knowing you”, “Ring, ring”, “The name of the game”, “Money, money, money” un “Happy New year”.

Starp citu, nākamā gada pavasarī Stokholmā tiks atklāts “ABBA” muzejs. Tā ekspozīcijā varēs apskatīt grupas dalībnieku skatuves kostīmus, mūzikas instrumentus un personīgās lietas.

 

VAR NODERĒT

Biļetes var iegādāties visās “Biļešu servisa” kasēs un internetā www.bilesuserviss.lv.

Biļešu cenas: Ls 12 – 35, bērniem līdz 7 g. v. bez maksas, neaizņemot atsevišķu sēdvietu.

Ņemot vērā lielo skatītāju interesi “Arēnā Rīga” tiek piedāvātas biļetes papildsektoros

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+