×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
12. janvāris, 2016
Drukāt

Āboltiņa: esošajā situācijā “Vienotība” neatbalstītu Kučinski premjera amatam (8)

LETALETA

Esošajā situācijā partija “Vienotība” neatbalstītu Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) kandidātu premjera amatam Māri Kučinski, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja “Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa.

Āboltiņa pauda, ka negribētu teikt nē kādām konkrētam kandidātam, tomēr šādā situācijā – kad koalīcijas partneri nodarbojas ar “Vienotības” nomelnošanu – “Vienotība” teiktu nē. “Nav skaidrs, kādēļ atbalstīt kandidātu ar skaļiem paziņojumiem [kas vērsti pret “Vienotību”]?” vaicāja Āboltiņa.

Politiķe uzsvēra, ka šobrīd ir pienācis brīdis, kad vajadzētu pārtraukt spēlēšanos ar saukļiem, bet gan sākt strādāt, atceroties, ka tauta ir partijām ir uzticējusi valsts pārvaldīšanu. Prezidentam to partijām vajadzētu aicināt atcerēties.

Savukārt runājot par atsevišķu “Vienotības” politiķu atbalstu Kučinskim, Āboltiņa uzsvēra, ka viņai nav skaidrs, kā cilvēki, kuru politiskā pārliecība ir pretrunā ZZS vērtībām, var vakar ierasties ZZS valdes sēdē, lai apliecinātu savu uzticamību šīs partijas kandidātam. “Es to uzskatu kā savu vēlētāju nodevību. [Ilzes] Viņķeles un [Lolitas] Čigānes politiskā pārliecība atšķiras no ZZS,” uzsvēra Āboltiņa, akcentējot, ka minēto politiķu vēlētājiem ir jāizdod attiecīgie jautājumi.

Āboltiņa arī informēja, ka gaidāmajā “Vienotības” valdes un frakcijas kopsēdē šis jautājums tiks izskatīts.
Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis otrdien varētu nākt klajā ar kādu paziņojumu saistībā ar valdības veidošanas procesu. Prezidents pirmdien, kad ZZS paziņoja par savu premjera amata kandidātu Māri Kučinski, nekādus komentārus nesniedza.

“Rītdien [otrdien] Valsts prezidenta kanceleja darīs zināmu prezidenta viedokli,” vēstīja prezidenta preses padomnieks Gusts Kikusts.

ZZS pirmdien izvirzīja Kučinska kandidatūru Ministru prezidenta amatam, paziņojot, ka neatbalsta “Vienotības” iespējamo kandidātu Kārli Šadurski.

“Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa komentēja, ka ZZS ir izdarījusi nenopietnu vingrinājumu, lai tādējādi cīnītos par amatiem jaunajā valdībā, cīņa esot par satiksmes ministra posteni. Āboltiņa uzskata, ka ZZS veikusi nekorektu soli pret Valsts prezidentu, kurš ir uzņēmies iniciatīvu premjera kandidāta izvirzīšanā. Viņas skatījumā ZZS būtu vajadzējis nogaidīt.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis 30.decembrī paziņoja, ka uzņemas iniciatīvu Ministru prezidenta amata kandidāta izraudzīšanā, jo partijas nav izmantojušas iespēju vienoties un rast stabilas un rīcībspējīgas koalīcijas modeli.

Zināms, ka viņš uzrunājis Jāni Reiru (“Vienotība”) un Valmieras mēru Jāni Baiku, kura partija sadarbojas ar “Vienotību”, taču viņi atteicās. Vējonis ticies ar “Vienotības” frakcijas priekšsēdētāja vietnieku Kārli Šadurski, iespējams, piedāvājot uzņemties valdības veidošanu.

Prezidents iepriekš ir paudis viedokli, ka ZZS nevajadzētu uzņemties abus – gan prezidenta, gan Ministru prezidenta amatus, bet pieturēties pie līdzšinējā sadalījuma – “Vienotībai” – premjera, ZZS – prezidenta, bet
Nacionālajai apvienībai Saeimas priekšsēdētāja amats.

Laimdota Straujuma (“Vienotība”) demisijas rakstu iesniedza pērn 7.decembrī.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Pietiks ņirgāties par valsti, ej mājās ar mieru, visus tiltus esi nojaukusi pati. Ja tur vēl ir kāds saprātīgs, izglītots cilvēks, lai strādā līdz sasaukuma beigām.

  2. valstī vis ir sačakarēts … .

  3. Āboltiņa to vien dara, kā sludina vienu, bet pati dara pilnīgi pretējo – patiesi viņa to vien dara, kā dala krēslus, negoda sieva!

  4. Vai tā nebija Āboltiņa, kura pirms pāris dienām deklarēja, ka neatdos SM zemniekiem un Nacionāļiem atņems Tieslietu ministriju? Tagad runā, ka jādomā par veicamiem darbiem nevis “krēsliem”, acīmredzama personības dubultošanās.

  5. Vienotību nomelnoja pati Āboltiņa. Un tikai. Visi to zina.

  6. Vai tiešām Latvijā ir demokrātija, ja viens cilvēks nepārtraukti nosaka, kam būt, kam nebūt? Iespējams, ka gan darbojas divi cilvēki – augšminētā dāma, kura viedokli saskaņo ar Puzes hūti. Puzes hūte savukārt vadās pēc vējiem, kas pūš no austrumiem. Tā spēlīte lielākajai daļai sabiedrības ir līdz kaklam.

Draugiem Facebook Twitter Google+