×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
27. aprīlis, 2016
Drukāt

Advokāts: Sākta Savčenko izdošanas procedūra

Foto - Itas-TASS/LETAFoto - Itas-TASS/LETA

Uzsākta Krievijā ieslodzītās ukraiņu pilotes Nadijas Savčenko izdošanas procedūra, taču tā var ilgt vienu līdz divus mēnešus, trešdien paziņoja viņas advokāts Marks Feigins.

“Es saņēmu Savčenko iesniegumu par viņas piekrišanu izciest sodu Ukrainā. Saskaņā ar procedūru viņai bija jāiesniedz dokumenti aizpildīšanai, kas iesāk šo procesu. Domāju, ka, jā, procedūra ir sākusies, taču jāsaprot, ka tā nav ātra un var prasīt no mēneša līdz diviem,” pavēstīja Feigins.

Savukārt cits viņas advokāts Nikolajs Polozovs paziņojis, ka piektdien apmeklēs Savčenko cietumā.

Tikmēr Savečenko māsa Vera pēc tikšanās ar viņu Ukrainas medijiem pavēstīja, ka viņa aizpilda cietuma priekšnieka iedotus dokumentus.

Ukrainas prezidents Petro Porošenko pagājušajā nedēļā atklāja, ka viņam ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu izdevies saskaņot “zināmu algoritmu” Savčenko atbrīvošanas lietā. Toreiz viņš par konkrētiem pilotes atbrīvošanas laikiem nevēlējās runāt.

Porošenko tad norādīja, ka ceļu Savčenko atbrīvošanai paver Ukrainas tiesas pieņemtais spriedums Ukrainas austrumos pērn sagūstīto divu Krievijas karavīru lietā.

Krievijas tiesa 22.martā atzina Savčenko par vainīgu divu Krievijas valsts televīzijas žurnālistu nāvē apšaudē Ukrainas austrumos, kas notika 2014.gadā. Savčenko, kas vainu apsūdzībās noliedz, piespriesta reāla brīvības atņemšana uz 22 gadiem vispārējā režīma kolonijā.

Savukārt Ukrainas tiesa 18.aprīlī piesprieda 14 gadus cietumā pērn maijā Luhanskas apgabalā valsts austrumos sagūstītajiem diviem Krievijas armijas karavīriem – 3.gvardes īpašo uzdevumu brigādes kapteinim Jevgeņijam Jerofejevam un seržantam Aleksandram Aleksandrovam.

Krievijas karavīri ir vainīgi agresīvā karā ar iepriekšēju vienošanos, palīdzības sniegšanā teroristiskām organizācijām un teroraktu sarīkošanā, nosprieda tiesa.

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+