×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
27. jūnijs, 2014
Drukāt

Āfrikas cūku mēra apkarošanā sadarbosies vairāki dienesti, nolemts ārkārtas sanāksmē

Foto no PVD arhīvaFoto no PVD arhīva

Par to, kā efektīvāk apkarot Āfrikas cūku mēra (ĀCM) izplatību, piektdien tika lemts ārkārtas sanāksmē Krāslavas novada domē, uzsverot nepieciešamību nodrošināt dažādu dienestu saskaņotu rīcību.

PVD Dienvidlatgales pārvaldes vadītāja vietnieks Dzintars Juškus iepazīstināja ar situāciju Dagdas pagastā, Robežnieku pagastā, veiktajiem pasākumiem un esošo situāciju.

Ceturtdien, 26. jūnijā, vīrusa skartajā teritorijā veikti primārie slimības apkarošanas pasākumi – beigto cūku sadedzināšana un skartās novietnes dezinfekcija.

Šodien apsekota un atkārtoti dezinficēta cūku sadedzināšanas vieta. PVD inspektori turpina darbu, izvietojot brīdinājuma zīmes.

ĀCM apkarošanas pasākumos atbalstu sniegs Valsts zemessardze un Valsts policijas Latgales reģionālā pārvalde, kuriem dienests ir lūdzis palīdzību un atbalstu pārbaužu veikšanā uz ceļiem, veicot transportlīdzekļu kustību.
“Tikai savstarpēji sadarbojoties, var risināt jautājumu par atrasto meža cūku līķu iznīcināšanu, par iespēju robežsargiem palīdzēt ar tehniku – kvadracikliem un vēl daudzus citus,” atzina sanāksmes dalībnieki.

Daudzi no sanāksmē izskatītajiem risinājumiem saistīti ar finansiāliem izdevumiem, piemēram, pasākumi, kas saistīti ar cilvēku papildus iesaistīšanu apkarošanas pasākumos, aizsargtērpiem, dezinfekcijas līdzekļu nodrošinājumu.

30. jūnijā Krāslavas novadā plānots organizēt sanāksmi novada zemniekiem un uzņēmējiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+