×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
18. februāris, 2014
Drukāt

Āfrikas cūku mēra vīruss konstatēts mežacūkai Polijā

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

TO GO WITH AFP STORY BY VAIDOTAS BENIUSIS A wild boar stands in the forest in Varcia, Alytus region, Lithuania, on February 2, 2014. It's open season on wild boar after Vilnius ordered a record cull amid an outbreak of African swine fever that has prompted Russia to ban pork imports from across the European Union. AFP PHOTO / PETRAS MALUKAS

Polijas pierobežā, 900 metrus no robežas ar Baltkrieviju, Podļaskas provincē, meža cūkai apstiprināta Āfrikas cūku mēra (ĀCM) vīrusa klātbūtne, portālu “LA.lv” informēja Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD).

Polijas Veterinārais dienests pēc slimības atklāšanas ieviesis pasākumus, lai nepieļautu slimības tālāku izplatīšanos, nosakot pastiprinātu uzraudzību skartajā teritorijā.

Latvijas PVD aicina:

– Medniekus ziņot veterinārārstam vai PVD pārvaldei par katru beigtu vai aizdomīgu mežacūku. Visas aizdomu gadījumu izmeklēšanas izmaksas sedz PVD.

– Par jebkuru cūkas saslimšanas, nobeigšanās gadījumu aicinām ziņot PVD un apkalpojošam veterinārārstam! Ātra un atbildīga saimnieka rīcība var pasargāt citas dzīvnieku novietnes no ĀCM, tāpēc PVD atgādina – ja cūkas izskatās neveselas, nekavējoties jāinformē veterinārārsts un/ vai sava reģiona PVD pārvalde.

– Lai nepieļautu iespējamo slimības izplatību, PVD aicina cūku novietnēs neiebraukt ar transportu, kuram nav veikta ritošās daļas dezinfekcija, kā arī novietnē neielaist nepiederošas personas un ievērot bioloģiskās drošības pasākumus!

– Visiem, kuri tur cūkas savās piemājas saimniecībās, par to jāziņo Lauksaimniecības datu centram (LDC).

Latvijā, Krievijas un Baltkrievijas pierobežā, ir ieviesti drošības pasākumi un tiek ņemti paraugi laboratoriskajai izmeklēšanai visām nomedītajām meža cūkām, kā arī aizdomīgajām mājas cūkām. Pagājušajā gadā uz ĀCM laboratoriski izmeklēti 1 029, bet šogad jau vairāk kā 750 meža cūku paraugi un pagaidām visi izmeklēšanas rezultāti bijuši negatīvi.  ĀCM profilaktiskos pasākumu ieviešanu Latvijā līdzfinansē Eiropas Savienība (ES).

No 2013.gada vasaras uz Latvijas robežas ar Krieviju un Baltkrieviju, PVD sadarbībā, ar Valsts robežsardzi un muitu veic pastiprinātas kontroles, t.sk. ceļotāju privātās bagāžas kontroli, lai Latvijā netiktu ievesta inficēta gaļa vai gaļas produkti. Tiek veikta dzīvnieku pārvadātājtransporta pastiprināta kontrole.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+