Laukos
Bizness

Aicina skolēnus piedalīties programmas “Piens un augļi skolai” konkursā0

Foto LETA

Lauku atbalsta dienests un Zemkopības ministrija aicina Latvijas pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņus un 1.-9. klašu skolēnus piedalīties programmas “Piens un augļi skolai” konkursā, uzrakstot un atsūtot pieredzes stāstus par to, kā viņu izglītības iestādēs tiek īstenota minētā programma.

Konkursā var iesniegt zīmējumus, kolāžas, video, animācijas, fotokolāžas, komiksus vai citus vizuālos darbus, kas tiek veidoti kā stāsti. Tos var būt veidojusi visa klase, bērnudārza grupa vai konkrētas klases skolēnu grupa.

Bērnus un jauniešu LAD aicina atbildēt, piemēram, uz jautājumu: Kā bērnudārzā vai skolā dzer pienu un ēd augļus un dārzeņus? Vai un kāpēc bērniem un jauniešiem patīk šī programma?

Konkurss noritēs no 11.decembra līdz 2018.gada 28.februārim.

Konkursa uzvarētāji saņems izglītojošu spēļu komplektus, sporta aprīkojuma komplektus, bet paši labākie – iespēju atbraukt uz Rīgu un apmeklēt interesantus pasākumus.

Ar konkursa noteikumiem sīkāk var iepazīties programmas mājaslapas www.piensaugliskolai.lv sadaļā “Konkursi”.

Šis ir jau otrais konkurss, kurš tiek organizēts Eiropas Savienības skolu programmas “Piens un augļi skolai” ietvaros. Pirmā konkursa ietvaros, kas notika šā gada pavasarī, skolēni tika aicināti izstrādāt programmas logo un devīzes idejas. Uzvarētāji – logo un devīzes autori – bija Paula Molodavčenko no Ludzas pilsētas ģimnāzijas 7. klases, kā arī Vilis un Harijs Veldres no Kuldīgas alternatīvās sākumskolas 2. klases.

Jau ziņots, ka šajā mācību gadā gan piena produkti, gan augļi un dārzeņi apvienotās programmas ietvatos tiek dalīti trīs reizes nedēļā. Bērnudārznieki, kā arī 1.-9.klašu skolēni saņem svaigu augļu – ābolu, bumbieru, dzērveņu, kā arī dārzeņu – burkānu, kāļu, kolrābju, kāpostu, ķirbju – vai to asortu porcijas.

Aizvadītajā 2016./2017. mācību gadā Eiropas Savienības līdzfinansētajā bezmaksas piena izdales programmā “Skolas piens” bija iesaistījušās 1083 izglītības iestādes jeb 235 447 skolu un bērnudārzu audzēkņi, kas ir 83% no kopējās mērķauditorijas, savukārt programmā “Augļi skolai” piedalījās 780 izglītības iestādes vai 173 028 skolēnu, kas ir 99% no mērķauditorija

LA.lv