×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
26. marts, 2015
Drukāt

Amatā stājies valsts galvenais kibernoziegumu apkarotājs (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Par Valsts policijas (VP) Kibernoziegumu apkarošanas un intelektuālā īpašuma tiesību aizsardzības nodaļas vadītāju nesen apstiprināts šīs nodaļas speciālists Aleksandrs Bespalovs, pastāstīja VP priekšnieks Ints Ķuzis.

11 cilvēkus lielā VP Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes 4.nodaļa ir vienīgā valstī, kas specializējusies kibernoziegumu izmeklēšanā. Pērn uz Eiropas Policijas biroju aizgāja pieredzējušais šīs nodaļas priekšnieks Aleksandrs Buko. Par nodaļas vadītāja pienākumu izpildītāju tika iecelts nodaļas vecākais inspektors Jānis Tikums, taču tagad par pastāvīgu vadītāju apstiprināts Bespalovs. Tikums ir viņa vietnieks.

Ņemot vērā kibernoziedzības aktualitāti, policijai ir plāni, kā stiprināt šīs kategorijas noziegumu apkarošanu. Pirmkārt, plānots palielināt kiberekspertīžu kapacitāti, otrkārt, kā to paredz VP attīstības koncepcija, plānots izveidot vienotu, specializētu struktūrvienību cīņā ar kibernoziegumiem un, treškārt, nodrošināt kiberpolicistus reģionālajos iecirkņos, norādīja Ķuzis.

Viņš arī norādīja, ka struktūrvienības izveide ir tikai viens posms, jo svarīgi izveidot šīs nozieguma jomas apkarošanas tīklu. “Svarīgi izveidot tīklu, lai iecirkņos būtu pa kiberpolicistam,” uzsvēra VP priekšnieks.

Pēdējos gados neviens speciālists ar īpašām informācijas tehnoloģiju zināšanām nav bijis gatavs dienēt VP, jo zemais atalgojums nepiesaista cilvēkus šai iestādei. Tomēr policijas vadībai ir zināmi citus pienākumus veicoši policisti, kuriem ir iemaņas informācijas tehnoloģijās, tāpēc ir veikta iekšēja aptauja, kurā pieteikušies darbinieki, kas vēlas attīstīt savu karjeru tieši kibernoziegumu izmeklēšanas jomā. Aptaujas rezultātā pieteikušies aptuveni 20 cilvēki, kuri vēlas turpināt karjeru kibernoziegumu ekspertīžu veikšanā un izmeklēšanā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. tad lai sāk strādāt
    nejsuši( lietojot toru lai paliktu anonīms) atklāju ka tvnets un apollo lapas cenšas noskanet datoru. tors priecigi paziņoja par nesankcionetiem mēģinājumiem skanēt un ka aizsutijis atpakaļ tukšu failu. (un tā ik pa brīsniņam.
    pēc mūsu likumiem tas ir likumpārkāpums jo neko tādu nedrīkst darit pat ne policija bez tiesas akcepta kur nu vel publisks vebsaits ar savu lietotāju datoriem. nav jau zināms kādusdatus cenšas nolasit, ar kādu mērķi un ko daris ar iegutajiem datiem.
    tik man domāt ka neviens pat nešķaudīs šo valdošās kliķes ruporu virzienā

Draugiem Facebook Twitter Google+