×
Mobilā versija
+11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
24. septembris, 2015
Drukāt

Anglijā pirmizrādi piedzīvojusi Santas Bušs pirmā kameropera (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

17. septembrī Anglijā pirmizrādi piedzīvoja latviešu komponistes Santas Bušs kameropera “go conjugate yourself”, kas tapusi ciešā sadarbībā ar britu libretistu Finnu Bīmsu, portālam LA.lv pavēstīja Latvijas Mūzikas informācijas centra direktore Ināra Jakubone.

Darba tapšana un iestudēšana notika leģendārā komponista Bendžamina Britena iedibinātā mūzikas un mākslas centra “Aldeburgh Music” paspārnē ar “Jerwood Opera Writing Foundation” atbalstu.

Santas Bušs mūzika jau agrāk skanējusi ne vien Latvijā un vairākos nozīmīgos festivālos un koncertzālēs Eiropā, bet arī Ziemeļamerikā un Āzijā. Līdz šim viņa vairāk strādājusi instrumentālās mūzikas laukā, pēdējo gadu laikā īpaši pievēršoties dažādu sastāvu orķestra mūzikai, taču šogad viņas radošajā daiļradē spēcīgi iezīmējas arī interese par vokālo mākslu un mūzikas un teksta mijiedarbi.

Līdz ar maijā Kanādā, Toronto notiekošajā “21C Festival” pirmatskaņoto skaņdarbu sub rosa apskaņotai vijolei un soprānam, septembrī Latvijā pirmatskaņojumu piedzīvoja gan interaktīva poēma pūtēju orķestrim “Domas, manas domas” pēc Aspazijas dzejas motīviem, gan Ievas Paršas balsij un Pētera Trasuna altam rakstītais duets “Saplēsti gabali” ar Raiņa dzeju koncertuzvedumam “Dagdas skiču burtnīcas”, kā arī kameropera “go conjugate yourself”, kas ir komponistes pirmais skatuves darbs.

Kameroperas uzveduma radošo komandu veidoja mākslinieki ar plašu starptautisku pieredzi. Darbs pie operas libreta notika, sadarbojoties ar britu libretistu un režisoru Finnu Bīmsu, kas veidoja arī iestudējuma režiju; pie “Aldeburgh Music” rezidējošā ansambļa diriģenta pults bija britu diriģents Timotijs Redmonds, un vokālās partijas izdzīvināja Fiona Kimma, kas tiek dēvēta par Lielbritānijas vadošo mecosoprānu, līdz ar lieliskiem skatuves saspēles partneriem: britu kontrtenoru Viljamu Pjūrfoju un poļu izcelsmes basu Pjotru Lempu, savukārt scenogrāfija bija šveiciešu izcelsmes mākslinieces Lias Vāberes pārziņā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. ar ko Santu apsveicu !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+