×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
28. jūlijs, 2014
Drukāt

Apdrošinātājs: klientu iecienītākie vasaras ceļojumu galamērķi ir Eiropā (1)

LETA/AFPLETA/AFP

Turcija, Itālija, Spānija, Austrija un Norvēģija – tieši šajās valstīs “Gjensidige” Baltic klienti visbiežāk saskārušies ar veselības problēmām: akūtām saslimšanām vai traumām. Lielākie apdrošināšanas negadījumu izdevumi ir segti par ārstēšanos Amerikas Savienotajās Valstīs, Taizemē, Itālijā un Austrijā. Reizēm pietiek ar pirmās palīdzības sniegšanu no vietējiem ārstiem, bet ir negadījumi, kad nepieciešama īpaša transportēšana medicīnas personāla uzraudzībā.

No 1.maija līdz 31.jūlijam “Gjensidige Baltic” saņem 25-35% atlīdzību pieteikumus no visiem ceļojumu apdrošināšanas gadījumiem. Tas ir proporcionāli sezonai, un nevarētu teikt, ka vasaras sezonā ceļojumu laikā negadījumi notiek biežāk, kas noteikti ir skaidrojums ar ceļošanas intensitāti.

“Pēdējo trīs gadu laikā ceļojumu apdrošināšanas negadījumu skaits mūsu klientu vidū ir būtiski samazinājies, ko vērtējam kā pozitīvu tendenci. Savukārt vidējā izmaksātā apdrošināšanas atlīdzība par vienu apdrošināšanas negadījumu ir pieaugusi, ko ietekmē gan traumu smagums, gan valsts, kurā atrodas tūrists un arī to, cik dārga šajā valstī ir medicīnas aprūpe. Pērnvasar ceļojumu apdrošināšanas ietvaros lielākā atlīdzība, ko esam izmaksājuši, ir par maza bērna ārstēšanos ASV – 16 000 ASv dolāri,” pastāstīja Gunta Geldnere, AAS “Gjensidige Baltic” Personu atlīdzību nodaļas vadītāja.

Ceļotāji vecumā no 26-40 gadiem ir praktiskāki, jo saprot, ka notiekot negadījumam vai kādai neparedzētai saslimšanai, būs nepieciešami lieli līdzekļi ārstēšanās izdevumu segšanai. Jaunieši ir drosmīgāki, reti domā par savu veselību, drošību un sekām. Vēlas izmēģināt visu šeit un tagad, kas dažreiz noved pie neapdomīgas rīcības. Uzlabojusies ir situācija starp ekstrēmo sporta veidu cienītājiem – pārsvarā visi ir pārbaudījuši, vai apdrošināšanas polisē ir iekļauti viņiem nepieciešamie riski un vai negadījumā tiks veikta kompensācija, segti ārstēšanās izdevumi.

Biežākās saslimšanas kūrortos ir akūti gremošanas traucējumi, uzturā lietojot neierastu pārtiku, saaukstēšanās vīrusi tādi kā angīna, vidusauss iekaisums, kā arī dažādas alerģiskas reakcijas. Aktīvās atpūtas piekritējiem biežāk ir saišu sastiepumi un ekstremitāšu lūzumi. Šo veselības problēmu gadījumā pirmo palīdzību nodrošina vietējie ārsti, bet ir arī tādi gadījumi, kad nepieciešams, lai rūpētos par steidzamu mājupceļu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Noteikti eiropā ir ļoti daudz, un skaistu vietu kur cilvēki var izpriecāties un just garīgu mieru! Personīgi pašam patīk ļoti Italīja,Hollande,Igaunija, un arī zviedrija! super skaista eiropa! 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+