×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
12. aprīlis, 2016
Drukāt

Apskatei atvērs slavenā Barselonas arhitekta Gaudi pirmo veikumu

Foto: Wikimedia CommonsFoto: Wikimedia Commons

Nākamā gada Lieldienās plānots apmeklētājiem atvērt slavenā spāņu arhitekta Antonio Gaudi pirmo lielo veikumu – Casa Vicens, vēsta BBC.

Mūsdienās astoņi no desmit tūristiem, kas ierodas Gaudi dzimtajā Barselonā, kā iemeslu min arhitektūru, un, piemēram, Gvella parku ik gadus apmeklē pieci miljoni tūristu.

Tomēr Gaudi nebūt ne vienmēr bija slavens, – vēl pagājušā gadsimta 70. un 80. gados šobrīd košās neparastā jūgendstila mājas bija noskrubušas un nekoptas. Tikai, tuvojoties gadsimtu mijai un Starptautiskajam Gaudi gadam 2002. gadā, arhitekts tika pasludināts par Barselonas vērtību.

Tad publikai tika atklātas arī dažas no Gaudi veidotajām ēkām, kuras vēl aizvien ir privātā īpašumā – Casa Batlló un Casa Milà; ap šo laiku beidzot pēc fantastiskas spekulācijas beidza izklausīties idejas par La Sagrada Familia katedrāles pabeigšanu (šobrīd nospraustais termiņš ir 2026. gads).

Casa Vicens celta starp 1883. un 1885. gadu kā pirmais Gaudi lielais pasūtījums pēc studiju beigām, un tajā spilgti atainojas gan arhitekta aizraušanās ar austrumnieciskām formām un rotājumiem, gan dabas elementiem.

Pati ēka iecerēta kā tuksnesī uzcelts kalifa paviljons, kurā netrūkst ne košu flīžu mozaīku, ne strūklakas, kura karstajās vasaras dienās atsvaidzina gaisu.

Barselonas Tūrisma informācijas centrs aprēķinājis, ka ik dienu Casa Vicens ārpusi aplūko vismaz 500 cilvēku. Atverot UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā iekļauto ēku apskatei, visi gribētāji tajā neiekļūs: plānots, ka dienā ēku aplūkot būs atļauts vien 395 cilvēkiem, turklāt tikai ar iepriekšēju pieteikšanos. Taču muzejā būs nodrošināta arī interaktīvas ekspozīcijas un izglītojošas nodarbības.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+