×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
10. aprīlis, 2017
Drukāt

Apsver iespēju palielināt sociālā nodokļa likmi (7)

Foto LETA Foto LETA

Nodokļu reformu vadības grupā joprojām tiek apsvērta iespēja palielināt valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu likmi, šodien pēc Nodokļu reformu vadības grupas sēdes žurnālistiem sacīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Viņa norādīja, ka darba grupā galvenais jautājums šodien bija saistīts ar veselības aprūpes nozares finansēšanu un panākta konceptuāla vienošanās par papildu finansējuma meklēšanu. “Skatām kontekstā ar sociālajām iemaksām, bet diskusija vēl turpināsies par to, vai sociālais budžets var atļauties iezīmēt 1% esošā sociālās apdrošināšanas nodokļa likmes vai nepieciešams pielikt kādu procentu klāt,” pauda Reizniece-Ozola.

Pēc viņas teiktā, joprojām tiek apsvērta iespēja palielināt sociālā nodokļa likmi, taču tādā gadījumā būtu jārod kāds papildu piedāvājums uzņēmējiem, lai tie nezaudētu konkurētspējā.
“Vairāki citi jautājumi, ko apspriedām šajā kontekstā, bija, kā lietot finansējumu, kas atvēlēts [veselības] nozares reformai, vai nav nepieciešams no sociālā nodokļa finansēt mūsu cilvēku ārstēšanu ārvalstīs, kas noteikti būtu atbilstošāk. Diskutējām arī par to, ka, efektīvāk kontrolējot pievienotās vērtības nodokļa (PVN) samaksu, veselībā nozarē varētu redzēt ietaupījumu,” klāstīja ministre.

Taujāta, vai spriests arī par samazinātās PVN likmes atcelšanu medikamentiem, Reizniece-Ozola sacīja, ka patlaban nopietnu diskusiju par to nav, vienlaikus uzsverot, ka, nodrošinot labāku PVN kontroli, tas dotu pozitīvu efektu aptuveni 20 miljonu eiro apmērā.

Tāpat viņa atzīmēja, ka turpināsies diskusijas par papildu finansējumu veselības nozarei, ņemot vērā, ka svarīgs ir atalgojuma pieaugums, taču tam nevajadzētu izmantot nozares reformai paredzēto finansējumu, kas ir terminēts.

Tāpat šodien spriests par Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK” priekšlikumu palielināt neapliekamo minimumu par apgādībā esošām personām.

Pēc ministres teiktā, šim priekšlikumam atbalsts ir, taču jārod kompensējoši mehānismi. Pie tā strādās Finanšu ministrijas (FM) un Labklājības ministrijas speciālisti.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Gan jau LV uzgrūdīs visu atkal iedzīvotājiem, jo uzņēmējus tak neapgrūtinās….

  Ja salīdzina LV ar kaimiņzemēm, tad jā, LV sociālais nodoklis ir (34,09) zemāks (LT 41,6, EE 35%). Tomēr abās kaimiņzemēs darba ņēmēji maksā mazāk LV 10.09, LT 9, EE -2 %.

  Kas interesanti LT 6% un Igaunijā 13% no sociālā nodokļa iemaksām tiek novirzītas veselības aprūpei, bet LV jau brēc, ka pat 1% nevar no šīm iemaksām novirzīt veselības aprūpai.

 2. Ja jau apsver iespēju tad jau noteikti palielinās.

 3. Bez rozā brillēm Atbildēt

  Daudz svarīgāk būtu apsvērt valdības nomaiņu.

 4. bēgam no latvijas !!!!!!!!!!!!!!!!

 5. Bāleliņi !!!! mīsu valdība vēlas lai braucam prom no latvijas! Ko darīt ? Braucu ! Maksāšu nodokļus citai valstij, tiešām garantēs vecumdienās kaut nedaudz pārtikušāku dzīvi !!!!!!!!!!!!!!

 6. tā laikam lika lielais Aivars

 7. Sanaziniet ierednu skaitu, lopi

Draugiem Facebook Twitter Google+