×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
27. decembris, 2015
Drukāt

Aptauja: ASV prezidentu Obamu Latvijas iedzīvotāji vērtē pretrunīgi (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Latvijas iedzīvotāju vidū valda pretrunīga attieksme pret ASV prezidentu Baraku Obamu, liecina pētījumu aģentūras SKDS veiktās aptaujas dati.

Gandrīz puse Latvijas iedzīvotāju pozitīvi attiecas pret ASV prezidentu. 40% Latvijas iedzīvotāju pret viņu attiecas pozitīvi, savukārt vēl 5% aptaujāto pauduši ļoti pozitīvu attieksmi.

Savukārt 42% iedzīvotāju pret lielvalsts vadītāju kopumā attiecas negatīvi – 25% iedzīvotāju viņu vērtē negatīvi, bet vēl 18% pret Obamu attiecas ļoti negatīvi. 12% iedzīvotāju savu viedokli nav spējuši formulēt.

SKDS piedāvātais salīdzinājums ar citām valstīm liecina, ka vispozitīvāko attieksmi pret Obamu pauž Vjetnama, kur viņu kopumā pozitīvi vērtē 87%. Tālāk seko tādas valstis kā Portugāle, Kosova, Kolumbija, Somija un Zviedrija, kur pozitīvu attieksmi attiecīgi pauž 87%, 85%, 85%, 84% un 85% iedzīvotāju.

Negatīvākais viedoklis par Obamu pausts Krievijā, kur kopumā negatīvi valstsvīru vērtē 90% iedzīvotāju, 81% no kuriem pret Obamu attiecas ļoti negatīvi.

Izteikti negatīvu attieksmi pret Obamu pauž arī iedzīvotāji Palestīnā, Azerbaidžānā, Armēnijā, Pakistānā un Alžīrijā.

ASV iedzīvotāji Obamu vērtē vairāk pozitīvi – 25% iedzīvotāju pret savas valsts prezidentu attiecas pozitīvi, savukārt vēl 29% – ļoti pozitīvi. Negatīvi pret Obamu attiecas kopumā 42% ASV iedzīvotāju, 29% no kuriem pret Obamu attiecas ļoti negatīvi.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Mans novērojums, ka krievnacistiem nepatīk Obama un ASV. Viņiem nepatīk arī latvieši, lietuvieši, igauņi, somi, poļi, gruzīni, ukraini. Man liekas, ka viņiem riebjas visas tautas. Ir arī normāli krievi, kuri nav šovinisti un nacisti. Bet šādu normālu krievu ir maz. Putins daudziem krieviem sagroza smadzenes un padara tos par nacistiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+