×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
2. oktobris, 2014
Drukāt

Ar kūdras ražotāju atbalstu atjaunos vandāļu nopostīto sēnīti Siguldā

Foto: M. ZīvertsFoto: M. Zīverts

Izpostītā skatu vieta Ķeizarskats.

Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) trešdien no Latvijas Kūdras ražotāju asociācijas saņēma apliecinājumu par 1500 eiro ziedojumu, kas paredzēts Siguldā izpostītās vēsturiskās skatu vietas – Ķeizarskata infrastruktūras objekta – sēnītes formā veidotās nojumes ar soliņu atjaunošanai.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) informē, ka pirms mēneša izpostītā Ķeizarskata infrastruktūras objekta “Sēnīte” atjaunošanai nepieciešamo līdzekļu meklēšanā iesaistījās arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš (NA). Uz viņa aicinājumu palīdzēt atsaukusies Latvijas Kūdras ražotāju asociācija.

Par saņemto ziedojumu vēsturiskajā Ķeizarskata vietā tiks uzbūvēta jauna nojume ar soliņiem, kas jau šoruden atkal priecēs atpūtniekus, kas ieradīsies baudīt brīnišķīgo panorāmas skatu uz Gauju un tās ieleju, norāda ministrs, vienlaikus izsakot pateicību asociācijai par sniegto atbalstu skatu vietas atjaunošanā.

VARAM atgādina, ka 1. septembrī DAP darbinieki vēsturiskajā skatu vietā Ķeizarskatā, kas atrodas Siguldā (Kaķīškalnā), konstatēja postījumus. Sēnītes formā būvētās nojumes konstrukcija bija dedzināta un pēc tam nogrūsta pa krasta nogāzi.

Valsts policija (VP) turpina izmeklēt notikušo. Tāpēc ikviens, kam zināma kāda informācija par Ķeizarskata postītājiem, aicināts zvanīt uz DAP pa tālruni 67509545 vai VP Siguldas iecirkni pa tālruni 67950402 vai 67950407.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+