×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
23. februāris, 2012
Drukāt

Ar pilnmēness trakumu

pilnmeness_6

Četru jaunu muzikantu komanda ar nosaukumu “Pilnmēness” ir no daudzu pazīstamu pašmāju mūziķu dzimtās Jelgavas. Gandrīz desmit gadus puiši muzicējuši kāzās un saviesīgos pasākumos, bet šo gadu apvienība sākusi ar jaunu izaicinājumu, pirmoreiz startējot “Latvijas šlāgeraptaujā”, kur ziemas posmā klausāma Ikara Ruņģa sarakstītā dziesma “Vienmēr kopā”.

 

Savā ziņā vienmēr kopā bijuši arī četri “Pilnmēness” mūziķi un draugi, šobrīd vecumā no 21 līdz 29 gadiem. Taustiņu pārvaldnieks Jānis, dziedātājs un ģitārists Uldis, basģitārists Artūrs un bundzinieks Artis kopā auguši, kā paši teic, “vienā sētā”. Grupa dibināta jau tālajā 1998. gadā, līdz šim esot pazīstama kā kāzu un saviesīgu pasākumu muzikālās puses uzturētāji, gadu gaitā attīstot aroda meistarību. Puiši stāsta, neviens no viņiem nav ieguvis specializētu muzikālo izglītību, tomēr interese par muzicēšanu iedēstīta, visiem mācoties Jelgavas 4. vidusskolā ar mūzikas novirzienu.

Lai arī četrotnei muzicēšana uzskatāma par vaļasprieku, ikdienu aizvadot sabiedrībai noderīgos darbos datortehnikas, elektronikas un būvniecības jomās, tomēr “Pilnmēness” taustiņnieks Jānis Balders atzīst, ka tā tomēr kļuvusi par visai nozīmīgu ienākumu avotu. Vasaras atvaļinājums tā arī paejot, muzicējot dažādās Latvijas pusēs, lielākoties iedzīvinot mazliet roķīgākās skaņās labi zināmās ziņģes un kaut ko no jaunākiem šlāgermūzikas plauktiem.

 

“Kārtīgi darbaļaudis, kam sirdī mūzika,” pasmaidot sevi raksturo “Pilnmēness” muzikanti. “Un otra alga arī iznāk,” smej J. Balders. Tiesa, muzicēšana varot kļūt gan par atpūtu, gan otru darbu. Ja publika atsaucīga, tad spēlēšana ir tīrais prieks, taču, ja iznākot spēlēt vairākas naktis pēc kārtas, tad muzikanta dzīve šķiet mazliet sūrāka, atzīst puiši.

 

Līdz šim grupas repertuārā bijušas dažādu autoru pazīstamas šlāgerdziesmas, šobrīd puiši sasparojušies un vēlas pieteikt savu vārdu arī plašākai auditorijai. Mūziķu aprindās labi pazīstamais grupas “Pērkons” bundzinieks, arī jelgavnieks, Ikars Ruņģis kļuvis par “Pilnmēness” pirmās oriģinālkompozīcijas “Vienmēr kopā” autoru, un puiši sola, ka šlāgeraptaujas ietvaros turpinājums sekos ar vēl kādu jaunu dziesmu, lai arī tuvākajā laikā muzicēšana pagaidām palikšot vien ienesīgs vaļasprieks, jo par profesionālu šlāgerapvienības karjeru “Pilnmēness” pagaidām nedomā.

“Laikam muzicēšana ir mūsu iekšēja vēlme parādīt sevi no radošās puses. Tādiem muzikantiem kā mēs šlāgeraptauja ir viena no iespējām parādīt, ko spējam. Patīkami, ka pašlaik palielinājusies interese par mums, ir zināma popularitāte. Gan vēl par mums dzirdēsiet!”

Puiši piebilst, pagaidām koncertdarbība turpināsies ballītēs un kāzās. “Lai koncertētu, jābūt bāzei, stabilam pašu repertuāram. Mūsu ambīcijas nav tik lielas kā daudzām jaunajām grupām, kas grib iekarot pasauli. Mēs esam mierā ar to, ka pastāvam savā muzikantu pasaulītē. Tas ir tāds pozitīvs muzikāls trakums, kas nevienu vien piemeklē pilnmēness naktīs,” smej muzikanti.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+