×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
27. jūnijs, 2016
Drukāt

Ar plašu programmu svinēs Rundāles Dārza svētku desmitgadi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pašā vasaras karstumā un skaistākajā rožu ziedēšanas laikā – 2. jūlijā – Rundāles pilī notiks desmitie Dārza svētki, ar kuriem ik gadu tiek aktualizēta kāda Rundāles pils dārzam nozīmīga tēma, LA.lv pavēstīja Rundāles pils muzeja pārstāve Ruta Bemberga.

“Pirmajos svētkos 2007. gadā godinājām talciniekus, izsakot pateicību visiem, kas palīdzējuši kopt un veidot dārzu. Turpmākie Dārza svētki bija veltīti strūklakas atklāšanai, tulpēm un citām sīpolpuķēm, rozēm, kokaugu kolekcijām, dažādiem ziediem, vēsturiskajām oranžērijām, vēsturiskajiem parteriem un rožu dārza desmitgadei. Šā gada jubilejas uzvedums “Dārza svētku desmit mirkļi” ļaus kopīgi atskatīties uz paveikto un piedzīvoto, lai labāk novērtētu šķietami nemanāmo ikdienas darbu, kas vajadzīgs dārza pastāvēšanai un attīstībai,” stāsta Bemberga.

Šogad uzmanības centrā būs Zaļā teātra atklāšana pēc rekonstrukcijas, kuras laikā paveikts viss nepieciešamais, lai te atkal varētu notikt izrādes un koncerti: veikta amfiteātra atbalsta sienas pārbūve, atjaunota skatuves nogāze, uzcelti un nokrāsoti divi paviljoni, ieklāts paklājzāliens. Rundāles pils Zaļais teātris ir viens no nedaudzajiem šāda veida vēsturiskajiem teātriem Eiropā, turklāt izceļas ar labu akustiku.

Dārza svētku programmā no plkst. 12:30 iekļauti piedzīvojumi bērniem kopā ar Čučumuižas rūķiem, uzvedums “Dārza svētku desmit mirkļi”, iespēja iejusties rokoko laikmetā, vērojot vēsturisko rekonstrukciju “Galantas izklaides dārzā 18. gadsimta gaisotnē”, dārza tehnikas paraugdemonstrējumi, radošās darbnīcas un tirdziņš, kā arī citas izklaides.

Plkst. 16 notiks svinīga Zaļā teātra atklāšana, kuru bagātinās uzvedums “Pasaka par zilo rozi”. Savukārt plkst. 17:30 sāksies grupas “Autobuss debesīs” koncerts – svētku noslēgums.

Ieejas maksa: pieaugušajiem, studentiem, pensionāriem 4 eiro, skolēniem – 2 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+