×
Mobilā versija
+8.1°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
6. jūnijs, 2013
Drukāt

Āra sildītāji vēsai dienai izmantošanai svaigā gaisā

Foto - Zanda BirzeFoto - Zanda Birze

“Vai ir kādi viesu mājām piemēroti āra sildītāji, kurus vēsās dienās var nolikt svaigā gaisā?” 
Vitauts Lazdonā

 

Lai viesu mājas ciemiņiem un āra kafejnīcu apmeklētājiem padarītu patīkamāku uzkavēšanos svaigā gaisā, mūsu mainīgajos klimatiskajos apstākļos izmanto dažādus portatīvos āra sildītājus. Tie ir viegli pārvietojami un palīdz mierīgi sēdēt zem nojumes, nebaidoties par iesnainu degunu. Populārākie ir infrasarkanie un gāzes sildītāji.

Dažādu infrasarkano darbināšanai nepieciešams vien speciālais elektrības kabelis, tie ir nelieli, salīdzinoši lēti un izmantojami arī telpās.

Pamatīgāki ir portatīvie gāzes sildītāji, kuri aprīkoti ar statīvu. Tos izmanto ne tikai terasēs un vasaras dārzos, bet arī telpās ar augstiem griestiem un labu ventilāciju. Sildītāja augšpusē infrasarkanais deglis izstaro siltumu. Virs tā esošais reflektors to novirza uz leju. Parasti šīs iekārtas ir aprīkotas ar jaudas regulatoru, dzirksteles aizdedzi un drošības sistēmu, kas automātiski atslēdz gāzes padevi liesmu nodzišanas vai cita defekta dēļ. Lielākie sedz 9 m diametru un tos brīvi novieto vidē. Sildītājus ar 3 m darbību var turēt pat zem galda, ja tajā ir atvere. Vēl mazākus – uz galda. Atkarībā no jaudas viens 11 kg gāzes balons var nodrošināt nepārtrauktu degšanu 10 – 15 stundas.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+