×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
17. februāris, 2014
Drukāt

Ārvalstu filmu uzņemšanai Latvijā piešķirs 426 862 eiro

Foto - shutterstock.comFoto - shutterstock.com

Noslēdzies Nacionālā kino centra (NKC) rīkotais konkurss par valsts budžeta līdzfinansējuma piešķiršanu ārvalstu filmu uzņemšanai Latvijā, atbalstot četrus no astoņiem iesniegtajiem projektiem ar kopējo pieejamo finansējumu 426 862 eiro apmērā.

Kā aģentūru LETA informēja filmu nozares informācijas vadītāja Astra Spalvēna, finansējumu saņems studijas “Picturehouse” projekts “Velna kalpone”, studijas “EgoMedia” projekts “DED_05” un divi studijas “Boheme International” projekti – “Labākie puiši” un “Kvest”.

Latvijas studijas “Boheme International” un Krievijas studijas “Ivan” projekts “Kvest” saņēma augstāko punktu skaitu. “Kvest” ir 16 sēriju piedzīvojumu filma, kurā vairāki it kā savstarpēji nesaistīti varoņi cīnās par savām dzīvībām, risinot pagātnes noslēpumus. Vairākas galvenās lomas atveidos Latvijas aktieri, tostarp Andris Keišs, Artūrs Skrastiņš, Gundars Āboliņš, Ģirts Ķesteris un Mārtiņš Kalita.

Filmas komandā darbosies Latvijas režisors un scenārists Pāvels Fuks, filmas tapšanā iesaistīsies arī 70 radošā personāla darbinieku un 1300 masu skatu dalībnieki. Maksimālā iespējamā līdzfinansējuma summa projektam ir 86 383 eiro. 2013.gadā projektam piešķirts arī Rīgas domes līdzfinansējums 340 487 eiro apmērā.

“Labākie puiši” taps sadarbībā ar Krievijas kopproducentu “Amalgama Studio”. “Labākie puiši” ir četru sēriju spēlfilma, kas raksturojama kā melodrāma, komēdija un piedzīvojumu filma. Galvenie varoņi ir četri pagājušā gadsimta 80.gadu estrādes grupas dalībnieki, kas vēlreiz atgriežas pie skatītājiem pēc vairāk nekā 20 gadu pārtraukuma. No Latvijas filmas komandu veidos ap 70 radošo profesionāļu un 850 masu skatu dalībnieku. Maksimālā iespējamā līdzfinansējuma summa projektam ir 168 408 eiro.

Latvijas studijai “EgoMedia” sadarbojoties ar Krievijas studiju “Sine Pro”, taps daudzsēriju spēlfilmas “DED_05” trešā daļa, kurā attēlota izlūku ikdiena. Maksimālā iespējamā līdzfinansējuma summa projektam ir 94 977 eiro. Latvijā plānots organizēt pilnu filmas uzņemšanas ciklu, kā arī veikt skaņu ierakstu. Pirmā plāna lomā Andris Bulis, citās lomās aicināti ap 20 latviešu aktieru un līdz 250 masu skatu dalībnieku. Filmas galvenais mākslinieks – Ivars Putrišķis.

Savukārt Latvijas studijai “Picturehouse”, sadarbojoties ar Lielbritānijas producentu grupu “Devils Outlaw Limited/Cinatura”, taps projekts “Velna kalpone”, kas ir asa sižeta piedzīvojumu filma meitenēm. Filmas darbība risinās viduslaikos – 17 gadus veca meitene, kuru atstājuši vecāki un kura tiek vajāta kā ragana, atrod veidu, kā stāties pretī briesmām, tās pārvarēt un palikt kopā ar mīļoto.

Filmas mūzikas autors būs Vestards Šimkus, mākslinieks – Jurģis Krāsons. Latvija kā filmēšanas vieta izvēlēta dabiski neskartās ainavas un viduslaiku arhitektūras dēļ, filmas uzņemšana plānota Randu pļavās, Brīvdabas muzejā, Cēsīs un Pokaiņos. Maksimālā iespējamā līdzfinansējuma summa projektam ir 77 102 eiro.

Šo filmu uzņemšanā Latvijā tiks iztērēti vairāk nekā četri miljoni eiro attiecināmās izmaksās, kas saistītas ar filmu uzņemšanu. Filmēšanas procesā Rīgā un Latvijā piesaistīti vietējie uzņēmumi un iesaistīti filmu profesionāļi un tehniskā personāla pārstāvji.

Konkursa mērķis ir atbalstīt ārvalstu filmu veidošanu, kuru plānots īstenot Latvijā laika posmā līdz 2014.gada novembrim, tādējādi piesaistot ārvalstu finansējumu Latvijas filmu nozarei, kā arī veicinot nozares konkurētspēju un profesionālo izaugsmi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+