×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
26. februāris, 2014
Drukāt

ASV armija izstrādā jaudīgu aizsargtērpu karavīriem

Ekrānšāviņš no "cbsnews.com"Ekrānšāviņš no "cbsnews.com"

ASV īpašo uzdevumu vienības “SEAL” vadība iepazīstinājusi plašāku sabiedrību ar plāniem vienības kaujiniekus apgādāt ar bruņojumu, kas būtu aprīkots ar dažādām jaunākajām tehnoloģijām un kas sava izskata dēļ Savienoto Valstu medijos izpelnījies salīdzinājumu ar komiksa varoņa “Dzelzs cilvēks” bruņām.

ASV īpašo uzdevumu komandieris admirālis Viljams Makreivens paziņojis, ka revolcionārā aizsargtērpa pirmos prototipus to pārbaudēm armijas elites vienības saņems jūnijā. ASV armija cer jaunās bruņas sākt lietot 2018. gadā. Projekts pie šādu bruņu izstrādes tika sākts pērn, un tā mērķis, kā raksta žurnāls “Foreign Policy”, ir “attīstīt “SEAL” vienības un citu ASV karavīru spējas un aizsardzību, viņiem piedaloties bīstamākajās misijās”.

Interneta vietne “military.com” raksta, ka bruņas, kurām dots nosaukums “TALOS” (saīsinājums no nosaukuma angļu valodā “Tactical Assault Light Operator Suit”), izstrādājuši ASV armijas inženieri, akadēmiķi un pētnieki. Tās būs gan spējīgas pasargāt karavīrus no lodēm, gan arī būs aprūkotas ar dažādiem sensoriem un kamērām. Piemēram, viena no kamerām ļaus karavīram pārraudzīt apkārtni 360 grādu rādiusā. Tāpat aizsargtērpā būs iestrādāti sensori, kas ļaus identificēt ievainojums un uz tiem uzklāt brūci dziedējošas putas. ASV armija arī cer, ka jaunās bruņas būs aprīkotas ar tehnoloģijām, kas karavīram ļaus saņemt detalizētu informāciju par tuvējo apkārtni. “Šāda sistēma būtu spējīga nekavējoties reaģēt uz izmaiņām apkārtējā vidē, novērot aizsargtērpa izmantotāja ķermeņa temperatūru, ādas temperatūru un sirds ritmu, kā arī reaģēt uz psiholoģiskajām niansēm,” raksta “military.com”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+