×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
6. janvāris, 2012
Drukāt

Atceļ “Dakaras” rallijreida sesto posmu

Drošības apsvērumu dēļ piektdien atcelta slavenā “Dakaras” rallijreida sestā posma norise.

Piektdien sportistiem bija paredzēts sacensties Andu kalnu apvidū, taču spēcīgā lietus un sniega dēļ posma norise tikusi atcelta.

Paredzētos distances kilometrus visi rallijreida dalībnieki veiks vienotā konvojā.

Vieglo automobiļu klases kopvērtējumā pēc pieciem posmiem līderpozīciju ieņem 46 gadus vecais francūzis Stefans Peterhansels ar “Mini” automašīnu, kurš karjeras laikā sešas reizes uzvarējis motociklu klasē, bet trīs reizes vieglo automašīnu vidū. Viņš par četrām minūtēm un 18 sekundēm apsteidz poli Kšištofu Holovciču (“Mini”), bet desmit minūtes un 39 sekundes atpaliek spānis Nani Roma ar “Mini” mašīnu.

Latvijas ekipāža Māris Saukāns un Andris Dambis, kas rallijreidā startē ar elektropiedziņas automašīnu “OSCar eO”, ieņem 98.vietu, bet citi “Team Latvia” pārstāvji krievs Antons Grigorovs un latvietis Ainārs Princis atrodas pozīciju augstāk.

Tikmēr labākās Latvijas komandas “RE Autoclub” sagatavotās “Mitsubishi” automašīnas ar krievu braucējiem ieņem sekojošas kopvērtējuma vietas – Antons Meļņikovs/Antons Nikolajevs ieņem 26.vietu, bet Iļja Kuzņecovs/Romāns Jelagins ierindojas 36.pozīcijā.

Motociklu klasē līderis ir Francijas sportists Sirils Desprē (KTM), kuram seko pašreizējais čempions Marks Koma no Spānijas (KTM).

Savukārt smago automašīnu klasē līderis ir Žerards de Rojs no Nīderlandes, “Team Latvia” pavadošā ekipāža francūzis Žans-Šarls Morī ar stūrmaņiem Žanu-Klodu Kakē no Beļģijas un Kasparu Dambi no Latvijas atrodas 60.pozīcijā, bet “RE Autoclub” sagatavotā automašīna ar krieviem Dmitriju Pavlovu, Oļegu Uperenko un latvieti Gintu Cīruli ieņem priekšpēdējo, 62.vietu.

Kopā “Dakaras” rallijreida sacensībās “Team Latvia” sastāvā ir 20 cilvēki, kas atbild par trim sporta automašīnām, trim tehniskajām un vienu žurnālistu automašīnu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+