×
Mobilā versija
+10°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
3. novembris, 2015
Drukāt

Austrija izstrādā likumprojektu afgāņu “atbaidīšanai”

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Austrijas valdība otrdien ierosinājusi likumprojektu, kura mērķis ir atrunāt afgāņus no došanās uz Austriju.

Saskaņā ar likumprojektu vairums afgāņu tikai pēc trim gadiem varēs atvest uz Austriju savus ģimenes locekļus, nevis pēc viena gada, kā tas ir pašreiz.

Afgāņiem būs arī jāpierāda, ka viņiem ir neatkarīgs ienākumu avots, veselības apdrošināšana un dzīvoklis.

“Šis ir politisks lēmums. Ģimenes apvienošanās likumu pastiprināšana galvenokārt ietekmēs afgāņus,” radiostacijai ORF sacīja Austrijas iekšlietu ministre Johanna Mikla-Leitnere.

“Mums ir svarīgi radīt skaidrus noteikumus un, protams, mazināt [Austrijas] pievilcību,” viņa piebilda.

Likumprojekts, par ko parlaments gatavojas balsot decembrī, attieksies uz personām, kam piešķirta “papildu aizsardzība”, kas galvenokārt attiecas uz afgāņiem, nevis personām, kurām piešķirts pilns politiskais patvērums. Tie lielākoties ir sīrieši.

Austrijā 2015.gada pirmajos astoņos mēnešus patvērumu pieprasījuši 46 000 cilvēku, tostarp 10 500 afgāņi, liecina Iekšlietu ministrijas publiskotie dati.

Afgāņi ir otrā lielākā patvērumu meklētāju grupa aiz 13 000 sīriešu.

Arī Vācijas iekšlietu ministrs Tomass de Mezjērs pagājušajā mēnesī paziņoja, ka liels skaits patvēruma meklētāju no Afganistānas nav uzņemami, un aicināja šos jaunos cilvēkus palikt savā valstī un to atjaunot.

Ieceļotāju vidū arvien vairāk ir vidusšķiras pārstāvju, tostarp no Kabulas, norādīja ministrs, piebilstot, ka Berlīne un Afganistānas valdība abas uzskata – jaunajiem afgāņiem no vidusšķiras būtu jāpaliek savā valstī un tā jāatjauno.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+