×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
19. decembris, 2013
Drukāt

Mīklaini zvani par dzeramā ūdens kvalitāti! Vai uzdarbojas krāpnieki? (37)

Gata Šļūkas zīmējumsGata Šļūkas zīmējums

Pēdējā laikā mājās atskan fiksētā tālruņa zvani ar piedāvājumiem pārbaudīt dzeramā ūdens kvalitāti. Uz jautājumu, no kurienes zvana, piedāvātājs atbild kaut ko nesaprotamu, it kā no “Rīgas ūdens”, it kā no kaut kādas valsts aģentūras. Par kvalitāti gan nekad nekādas bažas nav radušās, jo ūdeni saņemam no Baltezera. Vai šādas pārbaudes notiek mājās un kurš vispār tās veic? Kā rīkoties, atskanot šādiem zvaniem?  
A. Ozoliņa Rīgā

Visticamāk, Rīgā un citur Latvijā atkal uzdarbojas krāpnieki, mēģinot iekļūt mājokļos, lai apzagtu to iemītniekus. Tāpat iespējams, ka, cerēdami uz ļaužu lētticību, zvanītāji ir kādu firmu pārstāvji, kuri tā mēģina pārdot ūdens filtrus vai citas ūdens attīrīšanas ietaises.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra laboratorijas vadītāja Valentīna Maļecka paskaidro, ka no viņas pārstāvētā valsts uzņēmuma neviens iedzīvotājiem uz mājām nav zvanījis un nezvana. Šādas pārbaudes nekad nav veiktas ne dzīvokļos, ne privātmājās, tāpat nekas tamlīdzīgs netiek plānots nākotnē. Ja kādam cilvēkam rodas šaubas par dzeramā ūdens kvalitāti, ūdens paraugu, iepildītu tīrā 1,5 litra tilpuma plastmasas pudelē, viņš var nodot ķīmiskai pārbaudei, nogādājot laboratorijā Rīgā, Maskavas ielā 165 (tālr. 67032021) vai Jūrmalā, Ošu ielā 5. Iepriekš vienojoties pa tālruni 67751409, paraugu var arī nodot laboratorijas pārstāvim. Ja pasūtītājam nav kādu īpašu prasību, tad par šādu pārbaudi jāmaksā 16,10 lati, neskaitot pievienotās vērtības nodokli.

Dzeramā ūdens kvalitāti par maksu var pārbaudīt arī citur. Piemēram, pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta “BIOR” laboratorijās Rīgā, Daugavpilī, Liepājā, Valmierā, valsts uzņēmuma “Latvenergo” vides un darba aizsardzības funkcijas ķīmijas laboratorijā, Rīgas pašvaldības uzņēmuma “Rīgas ūdens” apvienotajā ūdens kvalitātes kontroles laboratorijā un citās. Ar akreditēto laboratoriju sarakstu var iepazīties Latvijas Nacionālajā akreditācijas birojā vai tā mājas lapā www.latak.lv.

Valsts policijas pārstāve Sigita Pildava iesaka nekādā gadījumā neielaist mājā vai dzīvoklī nevienu svešinieku. Vispirms būtu vēlams noskaidrot zvanītāja vārdu un uzvārdu, viņa tālruņa numuru, viņa pārstāvētā uzņēmuma vai iestādes nosaukumu un adresi. Pēc tam būtu jāpārbauda, vai šim uzņēmumam vai iestādei vispār ir tiesības nodarboties ar šādām pārbaudēm, turklāt iedzīvotāju mājokļos. Ja rodas šaubas par šo zvanītāju nodomiem, ieteicams ziņot par to Valsts policijai, zvanot pa 110.

Pievienot komentāru

Komentāri (37)

 1. Jā, zvanās, jau vairākas dienas nedod miera.
  No +371 27770056

 2. 29 марта 2017 года мне позвонили с телефонного номера +371 26285249.
  Предлагали произвести тест на пластиковые окна!

  31 марта 2017 года мне позвонили с телефонного номера +371 22126186.
  Предлагали проверить здоровье! А полтора года назад предлагали произвести тест на воду!

  Я всегда такие номера записываю на всякий случай. Если ещё раз позвонят придётся обратится в полицию.

 3. zvanīja no numura 25142311

 4. zvana no nr.+37127775478. Atzvanīt nav iespējams, visu laiku numurs aizņemts

 5. +3712770056 zvana. neceļu klausuli.

 6. Atkal grib pārbaudīt ūdens kvalitāti manā dzīvoklī. Piezvana un nosauc kaut kādu firmu un vaicā vai tikos un tikos būšu mājā.Kur viņi ņēmuši manu adresi un telefona numuru.? Teicu lai bauda visai mājai,ja vajag, bet ne manā dzīvoklī. Saprotams ka krāpnieki. Šī ir jau otrā reize,kad zvana. Pavasarī uz manu izbrīnīto jautājumu ,ko viņi grib baudīt, nometa zvanu paši. Zvanīja no Bites numura 25142311. Uzmanieties!

 7. +371 25132232 (pieteicās pārbaudīt). Nupat sazvanījos ar Rīgas ūdeni, tā arī pateica, ka tas nav viņu darbs. Lai nelaiž iekšā!

 8. Ari zvanija vakardien
  Nr +371 2 2130669

 9. jauns numurs 37122130669

 10. Man tieši šodien zvanīja, nosauca mani vārdā, un teica lai saucot adresi, kad atbildēju, kā esmu informēta par afēristiem tad man ļoti skarbi atcirta: ” Jūs vakar pildijāt anketu, un teicat kā būsiet mājas ar ģimeni plkst. 16:00 un tagad atsākta, mēs taču neesam nekādi zvēri.” bet interesantākais ir tad,kā nekādu anketu pa šo gadu vispār neesmu pildījusi, un tad teicu ja ziņošu uz Valsts Policiju, uz ko man atbildēja : zvani,uz priekšu, pēc 2min. Man zvanīja tas pats nr.kur teica : Šeit Jums zvana no Valsts Policijas, jūs traucējot darbu VDF darbiniekiem.. Ļoti interesanti, un mēs tiešām informējam par šādiem zvaniem Valsts Policiju.

 11. man ar zvaniija vakar,piedavaaja,uztaisiit udenim testu,man zvanija27770056 un 28776200,esot kaads draugs ieteicis manu nr,neatceros kadu firmu man vinji nosauca,negribeeju runaat ar vinjiem,ja gribetu zinaat kaads ir uudens maajaa,tad lai zvana majas vecaakajam un njem paraugu no galvena kraana,nevis no viena dzivokla,murgs

 12. Man zvanīja vakar uz mob. tel. un piedāvāja pārbaudīt ūdens kavlitāti plkst.20tos vakarā . Kad piekritu ,pajautāja, vai vīrs b;ušot mājas??tas mani darīja uzmanīgu. kad prasīju, kas par firmu, teica “4water”, zvanītāja bija sieviete, tel Nr.+371 22076947. Prasīja durvju kodu, tecu, ka pati ielaidīšu. kad vakarā pārdomāju laist iekšā, mēģināju zvanīt uz šo nr. , man neatbildēja, bet pēc brīža atzvanīja jauns vīrietis ar Nr.+37128868122, teicu, ka neesmu mājās, bet pēc min. tā pati sieviete vēl no cita Nr.+371 22076945. Teicu, lai brauc rīt pa dienu, bet šodien nebija ne smakas no slavenajiem ūdens pārbaudītājiem.Esiet lūdzu uzmanīgi!!!!!

 13. jā, man ari zvanija no +371 29 23 64 14. Pasūtīju ratā.

 14. Vai šeit ir arī kāds, izņemot bailīgas vecmātes un ūdens filtru piedāvātājus???
  Absurds, visur vieni zagļi, vai ir kāds kurš nav nopircis filtru un var padalīties pieredzē?

 15. Ari tiko zvanīja no no 37129236414, interēsanti no kurienes vīņiem numurs un vards ?
  Varbūt uzzvanīt uz policiju ?

 16. ūdens džeks utt.
  Es arī esmu tur strādājis, protams, naudu pelna kā māk. Tikia tur nav ko mācēt, prasme apvārdot un viss. Pie tam, kāda jēga tur strādāt, ja tad kad tu nēpardod, naudu nesaņem. Nemaz nerunājot par nodokļiem, kuri vispār nav.
  Par pārbaudēm runājot, ideāls udens nav nekur un tā ir labi, jo tad cilvēkiem pazeminās imunitāte. TDS pārbauda sāļus, cik daudz tie eir ūdenī (gan labie, gan slikties) nevis tie 250 ir galīgs nekas. Beidziet tak. Elektrovadīt spēja ir jebkurā ūdenī, tas, ka Jūsu udeni daudz noguļšņu neparādās ir tikai tādēļ, ka RO destilē ūdeni. Labākais vai viens no labākajiem ūdeņiem ir Venden.
  Cilvēki pērk, jo viņus tur pataisa par muļķiem, tagad vairāki cilvēki piekrīt pārbaudēm tikai tādēļ, lai pasmietos.
  Tās prezentācijas laikā cilvēks tiek pataisīts par muļķi un par nezkāda vinnesta laimētāju. Jo visu laiku nevar daļās maksāt, bet beigās it kā var. Tie 800-1000 eur, īstenībā vairāk kā puse paliek priekšniekam. Sotaks pardevējam. Cilvēeki tik pricājas, ka tik maz maksās mēnesī 2-3 gadus..pff..un beigās it kā laimēji – tev ir iespēja maksāt naudu par destilētu ūdeni, kas bojās veselību lēni un kad tu to sapratīsi, bus jau par vļu. dieva dēļ, nedodiet to ūdeni bērniem.
  Īsumā, kompānījā, kur es tad strādaju neko nepilināja klāt, vienkārši katru dienu tika dzītas iekšā lietas, lai it kā mš domājam, ka ir tīrs udens un tad labāk pardosim. Protams, kā tad pārliecināsim, ja paši neticēsim?!

 17. Sveicināti. Esmu reāls darbinieks firmā VDF Latvija, nodarbojos tieši ar šādu udens pārbaužu veikšanu. Es ticu ka ir arī krāpnieki, bet nu neviens no mūsu firmas, šī parbaude vai kā mēs to saucam demonstrācija ir informācija tieši patērētājiem par to ko Jūs ūdenī nemaz neredzat un par to ko iespējams lielākā daļa par ūdeni nezina. Mēs veicam 3 vienkāršas pārbaudes ar TDS metru, Elektrolīzi un ar fenomu kas parāda vai Jūsu ūdens mājās vispār ir lietojams. Pats sākumā domāju ka tā ir tikai smadzeņu skalošana, bet tā nemaz nau. 90% cilvēkiem pie kuriem esmu bijis, ūdens tiešām ir neapmierinošs un neieteicams un pudeļu ūdens vispāŗ nau ne ar ko labāks. Mans darbs ir tikai informēt par Jūsu ūdeni un ja jums viņš ir neapmierinošs tad mēs vienkārši piedāvājam risinājumu. Katrs pelna naudu kā var un šis ir veids kā to daru es un labāk maksāju par tīru un tiešām garšīgu ūdeni nekā dzeru to ko piedāvā pašvaldība, jo pašvaldības ūdens tiešām ir pretīgs. Es tā saku, jo es ZINU.

 18. Tikko saņēmu zvanu no 37129236414 gribēja testēt manu minīti no veikala 😀 Pateicu lai paši nopērk un testē ! tad piedāvāja ierasties pie viņiem ofisā un pagaršot krāna ūdeni 🙂 Viņi tiešām domā ka es braukšu uz kkurieni testēt krāna ūdeni ?! 😀

 19. Pie manis( Š.g. novembrī) arī šada pārbaude bija un nekā nelikumīga tur nav. Neviens par to pārbaudi neprasa nekādu samaksu, kāda vēl tur krāpniecība var būt! Kas jūs tiešām jocīgi….?Par to vai cilvēks grib dzert tīru vai vai piesārņotu ūdeni ir tikai un vienīgi paša ziņā.Pateicoties šai pārbaudei es un mana ģimene tagad dzeru tīru un kvalitatīvu ūdeni. Tie kas vēlās uzticēties PVD un citām šāda veida iestādēm ,tik uz priekšu, jo no viņu viedokļa viss pārtikas veikalā nopērkamais un tai skaitā arī ūdens ko lietojam atbilst normai. Visas kolas, čipši, alkohols uc. arī atbilst normai, tik nezin kāpēc nav ieteicams lietot ikdienā? Un jūs domājat, ka ūdens ir izņēmums? Un runājot par ķīmisko analīzi ūdenim , arī to pagājušo vasar veicu un tur es tikai samaksāju naudu un rezultātā saņēmu tikai vienu teikumu, to ,ka ūdens atbilst normai,taču mans ūdens bija brūnā krāsā, kā viņs var būt labs? Un to kādas vielas atrodās ūdenī ir jāmaksā papildus pa katru vielu, to es gan nedarīju un labi ka tā…
  Tagad padomājat ,varbūt, kam īsti uzticēties,bet ja jūs esat tik stulbi tad tādi arī paliksiet. Tik nevajag teikt, ka esat piekrāpti, vai kaut kādā veidā citādi abižoti, jo tam nekad neticēšu…….
  Valmiera

 20. Si parbaude ir oficiala un ir bez maksas un izstasta gandriz visu kas intrese par udeni vienreizeji laba iespeja bet ja cilveki ir mulki tad pat poleciju bez papiriem var nelaist pat majas jo katram var but savs viedoklis

 21. Man šodien ap 17:00 piezvanīja pie durvīm un jautāja vai ir veikta ūdens kvalitātes pārbaude. Atbildēju, ka nav un jautāju kas viņš ir un no kurienes. Viņš esot Pēteris vai uzrādīt dokumentus, dokumentus neuzrādīja, bet steidzīgi turpināja atkal ar to pašu jautājumu, vai esmu lasījusi lejā paziņojumu, vai veikta pārbaude. Pārbaude aizņemšot ne vairāk kā 30 minūtes. Teicu, ka lejā nekāda paziņojuma nav un man ūdenim pārbaudi nevajag, dzīvoklī protams nelaidu.

  • Jā, tik tiešām. pārbaudīja ūdens kvalitāti, diezgan interesangti bij. 4 dažādas pārbaudes veica. Iesaku!!!

 22. Nav tik traki, atbrauca pipars un parādīja eksperimentus ar manu ūdeni. Pārstāv VDF Latvija un izplata septiņpakāpju osmozes filtrus par 700 EUR.

  • Pie mums vakar ciemos bija foršs puisis no VDF Latvija. Veica pārbaudes, tās bija gana interesantas un pārsteidzošas. Pastāstīja arī par filtriem, filtri protams ļoti labi, tikai jāpakrāj līdzekļi vēl. Iesaku Jums visiem. Cieņā, Valentīna

 23. man arī tikko pazvanīja no 25559565

 24. Zvanīja no 22142477. Es kā muļķe pateicu adresi.

 25. Man zvanīja vairākas reizes no 22061085

 26. Esmu no lIEPĀJAS un man aŗī zvanīja un jautāja kad būšu mājās,vai man sazināties ar policiju vai nelaist iekšā?

 27. Atkal laikam sākas, zvanīja no 26449863 un pēcāk no 25559565!

 28. Man zvanija arī no kaut kādas mistiskas firmas 22126186 un piedāvāja ūdens kvalitāti pārbaudīt,tā kā netrāpija uz pensionāru interese pazuda,skaidrs ka krāpnieki!neuzķeraties uz tādiem ākstiem!

 29. Man zvanīja no šāda numura – 22061085, situācija līdzīga iepriekšējai – zvanīja Alla no kautkada uzņēmuma, runāja krieviski, teica ka pēc rekomendācijas, pidāvāja bezmaksas ūdens kvalitātes pārbaudi, kura aizņems 30 minutes, prasīja adresi, un lai visa gimene būtu kopa uz pārbaudes laiku, stāstīja ka tas nepieciešams statistikai.

 30. 29236414 zvanija no sada numura piedavaja kautkada neesoša uzņēmuma kā velāk izradījās, teica aiznems 30 minutes, prasija adresi, un lai visa gimene būtu kopa uz parbaudes laiku, teica arī ka ir kautkada latvijas meroga parbaude

  kkaa taa

 31. Sestdien, Jūrmalā man tādi pārbaudītāji zvanija16.20 uz stacionāro tālruni. Itkā no kaut kādas firmas.Daudzi iedzīvotāji sūdzoties par ūdens kvalitāti.Atbraukšot svētdien 13-tos. Prasija manu adresi.Pārbaude aizņemšot 20 min. Paskaidrot, kāpēc zvanija tieši man nevarēja. Atbildēt, kādas adreses vēl pārbauda nevarēja. Paskaidrot, kāpēc nevērsās pie nama pārvaldnieka nevarēja. Visi jautājumi bez atbildes. Pārbaudītājus dzīvoklī nelaidu.

Draugiem Facebook Twitter Google+