×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
4. aprīlis, 2017
Drukāt

Egils Līcītis: Kā Mārtiņš gāzīs Nilu (16)

Foto: LETAFoto: LETA

Rolanda statuja un Pēterbaznīcas tornis miglainā dienā.

Kopš divmetrinieks Mārtiņš Bondars sasaucis talku “Gāžam Nilu”, cilvēkiem uzlabojas garastāvoklis. Mazinās sajūta, ka latviešus šķeļ un berž, un viņi vien spējīgi klusām virināt durvis ar veltīgo sūdzību grāmatām. Rīdzinieki raduši reālu spēka pielikšanas plecu – ejam vēlēt, ņemam vērsēnu aiz ragiem un blaukš! – garšļauku. Spēcīgas miesasbūves talcinieks Ķirsis astoņgadīgs piedalījās ļeņinekļa novākšanā, Brokas kundzei ir nacionālā sāpe, lai Rīga jo dienas, jo nekļūtu krieviskāka, Strīķes kundze izpurināšot un likvidēšot ieviesušos āzijisko kukuļošanas kultūru, bet uz bitenieka Krauzes rēķina – talkas pusdienu desiņas ar kāpostiem Nila gāzējiem. Latviskās partijas vienojušās mijiedarboties, apgāžot Ušakova māla milža statuju, lai aizstāvētu savas valsts galvaspilsētu no sādžisma un Rīgas izbazarēšanas. Rātsnamā iztālēm dzirdama vibrācija, rīboņa un motoru klabēšana, kad Bondars pārvieto smago tehniku, mūru sitējus un gāzējveserus, pat maz­vērtības kompleksā vārgstošos un ar veselīgu pašcieņu apdalītos pilsētniekos modina cerību, ka labas pārmaiņas iespējamas, un neizkustināmais mērs jūt pamatni zustin zūdam zem iebetonētām kājām, bezmaksas trama biļetes ārkārtējās iedarbības spējas dziestam.

Lai arī aizvadītajos gados pilsētas tēviem nav nekā sevišķa ko palepoties, par “sarkano lentīšu Nilu” iesauktais Ušakovs nebija gaužām neizdevies pilsētas galva. Viņa džipu braucēju sociķu “Saskaņas” partija dzīrās mēness sirpi noņemt no debesīm un vienkāršiem ļaudīm uznest labklājību kaut no jūras dibena. Pietuvinātām privātpersonām nodrošināja ienesīgas peļņas darbu, kas tiks norauts pēc Nila promnešanas. Božemoj, cik biļinu par peļujunkuru Kuzju paliks neizstāstītas – par to visvairāk žēl!

Bet kā gadījās, ka pilsētas galva kļuva bēgošais cilvēks? Stāstīt par sasniegumiem Nils kāpa Pēterbaznīcas gailī. Kolīdz atskanēja apdullinošs troksnis radio un TV, apšaubot Nila čaklumu un izdarību, uzkraujot vainu par koruptīvas sistēmas izveidošanos, iepriekš runātīgais, par populistu izslavētais mērs aizmuka kā zaķis no neērtiem preses jautājumiem, izkūpēja kā ezītis miglā. Ušakovs ignorēja komunālos tematus par ielu nesakārtošanu, tirgu pamestību, municipāluzņēmumu nekārtībām un čomiem iesildītām vietām, bet atgriezies un nogrimējies par jēru, bolīja acis – kā gan studijā neuzklausa Rīgas vadības viedokli! No novērotā puiciskuma, kad jauneklis nevar (negrib) atbildēt par rīcību un mēra amatā uzvedas kā nepilngadīgs – skaidrs, ka uzgavilētāju skaits iet mazumā pat Purčikā!

Otrkārt, saskaņietim galīgi pazuda saslēgums ar latviešu vēlētājiem (klikšķis parādās vien pirmsvēlēšanu periodā). Uz otru pusi tiltu cēlāju “Saskaņā” arvien rūgusi neapmierinātība ar integrēšanos Rietumos, kurpretim lielākā daļa rīdzinieku vēlas valsts galvaspilsētas atdzimšanu starp Vakareiropas metropolēm. Bet mērs tik kursē uz Maskavu, organizē 9. maija svinēšanu, krievu valodas uztiepšanu par otru valsts vai kancelejas valodu. Un pavisam dusmas Ušakovs aizdevis, iesmīnēdams par tautai nozīmīgu vēsturi – akurāt kā izturētos okupants.

Nu, tā soctīklu peršu dzejnieka un tvitera karikatūrista darīšana, tikmēr “Gāžam Nilu” nav sauciens bez adresāta. Kad veco varu nojauks kā ietrupējušu hruščovku, retais iedzīvotājs būs apbēdināts un traumēts. Cik grūti Ļeņinu dabūja augšpēdu, Ušakovs arī nebūs gluži no dobes izraujams redīss. Pēc diagrammām “Saskaņas” blokam vēl iet diezgan labi, bet procesa virzītāji ar apsūdzību rakstiem un Mārtiņš ar ceļamkrānu un metālstiegru pušurāvēju tuvojas. Ar Nilu paliek mīļotie, lutinātie kaķi, lidojums uz Maskavu pie domubiedriem, īsa izklaidēšanās ar draugiem Monako. Urbanoviča kungs gan būs satriekts līdz asarām par auklējuma, ko rēzeknietis pazina un pieņēma zēnībā, par dārgā cilvēka draudošām karjeras beigām. Traģiski, ka Nilā mājo neizturamas tēvzemes ilgas, viņš nejūtas īsti labi latviskā svešumā. Varbūt pēc katastrofas bijušais galva nonāks labākā, pilnīgākā pasaulē, kas plešas aiz Zilupes.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Latvieshi ir pieradushi balsot par politoskajaam prostitutaam katru reizi uz Rigas mera vietu vinsh startee no citas partijas , balsojiet tik par to, ka vinsh ir kaut kaads bondars -mucenikes it ka latvietis.

 2. Bondar ! Es viennozīmīgi par Tevi. Tomēr lai vadītu lielpilsētu , valsts centru ,ir jāveic mājas darbi. Vai Tava komanda spēj precīzi uzskaitīt kas kontrolē kapitālu Rīgā ? Kāds ir uzņēmēju sastāvs un kuri ko dažādos līmeņos kustina un griež stūres rata virzienu ? Kāpēc konkrētie cilvēki ,šie un tie ,vada Domes visdažādākos darba novirzienus ? Uz ko parasti klūp ,bet stilu nemaina ,Rīgas vadība ? Vēlu veiksmi pēc mēneša,bet oh,oh cik grūti būs !

 3. Murgains raksts ar brīžiem zūdošo domu gājienu. Par tēmu – RD vairākumu nepaņems neviena t.s. “latviešu” partija, kamēr to vadmotīvs būs “gāžam Nilu”. Nogāzīs – un ko tālāk? Kur tad viņu programma, ja galvenais sauklis ir nevis “par…”, bet “pret Nilu”? Un vēl – vai sakarīgs politiskais spēks sevi kaut neoficiāli sauks par “latviešu partiju”? Man jau likās, pa partijām jābūt tautai, nevis etnosam.

 4. Nilam mīļotā dzimtene klāt nepiebrauks, iesaku viņam braukt uz dzimteni, tur arī varēs izpausties…

 5. Diezgan pavājš un murgains vervelējums!

 6. Demokratiska cela kremlis Rigu neatdos nekad .

 7. Nevajag jau pārspīlēt ar to nilu! Nauda beigusies, cilvēki ar daudzām lietām neapmierināti. Vecos pasaku burbuļus vairs nevar iebarot (piem. bezmaksas sabiedriskais transports, bērnudārzi).
  Ostā kravu apgrozījuma pamatīgs kritums, kas nesola papildus ienākumus nākotnē, krievu tūrisms buksē, jo tiem nav ko ēst!
  Domāju, ka pats nils vairs tā neraujas pie siles, jo jāsāk uzņemties atbildība!!!
  Un galvenais, nav vīzijas par nākotnes attīstības perspektīvām!
  Dzīvojamo fondu arī neprot sakārtot!
  Eh …

 8. Egil, es saprotu, ka Tev maizīte jāpelna, bet nejoko tik stulbi – Mārtiņš, Ķirsī būdams, varēs Getliņos par sargu piestrādāt, ja Ņils atļaus 🙂

 9. Mārtiņš jau ir kompetents un krietni Labāks par ausaini, bet vajadzīgi arī kompetenti palīgi!
  Kur tie radīsies?
  Nākamie 4 gadi pilsētai ausaiņa vadībā būtu katastrofa!
  Visiem ausaiņa faniem vēlreiz jāatkārto dzīres beigušās (iepriekšēji pilsētas galvas kasē atstāja 110 milj. pārpalikumu) !!! Tagad tā nauda ir nejēdzīgi notērēta un pēc šī gada budžeta gada beigās būs MĪNUSS -50 milj., ar visām nākotnes perspektīvām!!!
  Bankets beidzies cienījamiem nepilsoņi un mazizglītotie!!! Beidzies!!!

 10. Rakstu nevajadzēja publicēt, bet pa taisno nest uz latviešu partiju pārstāvētajām tiesībsargājošajām institūcijām, lai tās beidzot tiek galā ar šīs valsts Satversmes, Krimināllikuma un Civillikuma pārkāpēju! Par neziņošanu Līcīša kungs, var kļūt par līdzdalībnieku! Kad beidzot tiks uzsākts kāds kriminālprocess pret Saskaņas divgalvainajiem ērgļiem?
  Vai tiešām latviešu partijas tik vien to spēj kā nodarboties ar zemisku apmelošanu?

 11. Galīgs stulbums,cik tev samaksāja par šo ………. slavināšanu!!!

 12. atraduši gāzeju. nu domē jau iekšā tiks, vienotibas vietu aizņems, bet lidz gāšanai viņam rokas pa īsām:)

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Kurš te varens?

ASV prezidents Donalds Tramps saņēmis daudz kritikas par pirmdienas tikšanos ar Krievijas līderi Vladimiru Putinu. Trampam tiek pārmests par izteikumiem, ka Krievija ASV prezidenta vēlēšanās nav iejaukusies, – par spīti tam, ka ASV slepenie dienesti izmeklējumos pierāda pretējo. Tāpat ASV prezidents nav aizstāvējis Ukrainu un nav nosodījis Krievijas agresiju tajā, īpaši tādēļ, ka šodien ir ceturtā gadadiena kopš Malaizijas lidmašīnas MH17 notriekšanas virs Austrumukrainas. Tiek apspriestas arī Trampa ārpolitikas īpatnības, jo pēdējā laikā viņam lielāku sapratni izdodas atrast ar dažādiem diktatoriem, kamēr attiecības ar partneriem NATO pārsvarā raksturo strīdi un apvainojumi.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+