×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.1°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
13. janvāris, 2017
Drukāt

Bērni ālējas skolās: direktores iesaista likumsargus (7)

Foto: LETAFoto: LETA

Vakar likumsargi saņēma vairākus izsaukumus uz Rīgas izglītības iestādēm. Vienā no tām skolnieki ālējoties izpūta ugunsdzēšamo aparātu, savukārt citā – piparu gāzi, informēja Rīgas pašvaldības policijā (RPP).

12.janvāra rītā policists, apsekojot kādu izglītības iestādi Rīgas pilsētas centrā, saņēma informāciju no skolas direktores par diviem septītās klases skolniekiem, kuri paņēmuši ugunsdzēšamo aparātu un izpūtuši skolas gaitenī.

Ar abiem skolniekiem veiktas pārrunas un uzsāktas administratīvā pārkāpuma lietvedības par sīko huligānismu. Par notikušo informēti jauniešu vecāki.

Savukārt dažas stundas vēlāk kāds cits Rīgas pašvaldības policists, apsekojot izglītības iestādi Latgales priekšpilsētā, saņēma informāciju no skolas direktores, ka trešajā un ceturtajā stāvā ir jūtama spēcīga piparu gāze.

No abiem gaiteņiem nekavējoties evakuēti skolēni. Lai pārliecinātos, ka visi bērni ir pametuši ar piparu gāzi piepūstās telpas, policists devās apsekot notikuma vietu un atvērt logus.

Atgriežoties pirmajā stāvā skolas medmāsa informēja policistu, ka neviens no skolēniem cietis nav. Ar skolēniem veiktas pārrunas, kuru laikā vainīgo personu neizdevās noskaidrot.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Gan pedagogiem (varbūt ar nelieliem izņēmumiem), gan saprātīgiem vecākiem, sabiedrībai un arī mūžīgi visu izpildošajiem ierēdņiem ministrijā ir skaidrs, ka liberālie paņēmieni bērnu audzināšanā ir galīgi garām, nu jau sāk slepkavot skolotājus un savus biedrus. Kādēļ skolotāji streiko tikai savas algas dēļ, bet neprotestē pret acīm redzamu idiotismu, kas viņiem neļauj mācīt un audzināt, bet bērnus gatavo noziedznieku karjerai.

 2. Nekas tiem huligānēniem nebūs, it īpaši, ja nav vēl 11 gadu. Un skolotājs jau nu rāties nemaz nedrīkst, lai emocionāli netraumētu bērniņu. Jāpasauc psihologs, lai nomierina, lai nejūtas slikti par to, ka tas baloniņš ir pasprucis vaļā! Dod, Dievs, spēciņu uz jaunu grēciņu!

 3. Tieši tā! Jau 26-to gadu, bez izmaiņām audzēkņu likumdošanā, bez audzinoša rezultāta pašiem NEDARBU DARĪTĀJIEM. Rezultāta nebūs – nav ieguldīts audzināšanā! Ja jaunietis izdara pārkāpumu, viņam ir jāsaņem sods. Kā citādi iemācīsim uzvesties sabiedrībā?! Visatļautība valsti, arī skolās.

 4. “ar skolēniem ir veiktas pārrunas…” , par kurām jau nākamajā mirklī rezgaļi ir aizmirsuši. Kāda jēga šīm pārrunām? Stingrāk sodīt nedrīkst? Skolotājs savā beztiesīgumā sauc policiju. Pazemojoši.Bet vissliktākais – bez audzinoša rezultāta pusaudžiem.

  • …Skolotājs savā beztiesīgumā sauc policiju…
   Tieši otrādi, labi, ka izsauca policiju.
   Tad šie jaunieši tiek reģistrēti, kā pārkāpuma izdarītāji. To viņi un viņu vecāki vēl neapzinās, ka tas jau ir liels sods viņu nākotnes iecerēm.

   • Skolai nu gan nebūtu jābūt tai īstajai vietai, kur disciplīnu var nodrošināt tikai policija. Normālos apstākļos tas ir skolotāju pienākums.Taču absolūti netālredzīga tiesību politika ierobežo skolas rīcību. Manā izpratnē – saskare ar policiju tādam pusaudzim ir slikta zīme. Policijai darbs pamatā ir ar ļaundariem. Skolas nekaunīgais palaidnis tomēr vēl nav nekāds likumpārkāpējs.Un viņu būtu stingri jāsoda un jāsavalda skolai.Pelnīts bargs rājiens vainīgajiem un to vecākiem nav nekāda emocionāla trauma!

Draugiem Facebook Twitter Google+