×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
22. februāris, 2012
Drukāt

Bērziņš: pareizticīgo Ziemassvētkiem vajadzētu būt brīvdienai

andrejs

Valsts prezidents Andris Bērziņš uzskata, ka pareizticīgo Ziemassvētkiem Latvijā vajadzētu būt brīvdienai.

“[Pareizticīgo Ziemassvētkus] vajadzētu skaidri iezīmēt kā brīvdienu, un iet uz priekšu. [..] Mēs jau varam aizvērt acis un izlikties. Cilvēcīgi, loģiski, es to atbalstu, bet tas, protams, ir Saeimas jautājums,” 22.februārī pēc tikšanās ar premjeru Valdi Dombrovski (V) žurnālistiem sacīja prezidents.

Apvienības “Saskaņas centrs” frakcija izskatīšanai Saeimā ir sagatavojusi grozījumus likumā “Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām”, rosinot noteikt pareizticīgo Ziemassvētkus 7.janvārī par svētku dienu. “18.februāra referendums parādīja, ka mums visiem ir nepieciešams dialogs,” norāda SC līderis, Rīgas mērs Nils Ušakovs.

“Pareizticīgo Ziemassvētku oficiālā atzīšana nav etnisks vai lingvistisks jautājums, jo pareizticīgajās draudzēs ir gan latvieši, gan krievi, gan citu tautību pārstāvji, tomēr šo svētku oficiāla atzīšana kļūtu par ļoti svarīgu pozitīvu signālu tieši krieviski runājošiem Latvijas iedzīvotājiem, kas vairākumā ir pareizticīgie vai vecticībnieki,” pauž Ušakovs.

Saeimā pārstāvētajiem spēkiem gan ir atšķirīgs viedoklis par priekšlikumu pareizticīgo Ziemassvētkus atzīt par svinamu dienu.
Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai””/LNNK līderis Raivis Dzintars iepriekš pauda viedokli, ka pareizticīgo Ziemassvētki nebūtu jānosaka par svinamu dienu, jo jautājumā par brīvdienām ir robežas.

Savukārt Zaļo un zemnieku savienības pārstāvis Augusts Brigmanis norādīja, ka viņa pārstāvētā partija vienmēr ir atbalstījusi priekšlikumu pareizticīgo Ziemassvētkus atzīt par svinamu dienu.

Zatlera Reformu partijas līderis Valdis Zatlers akcentēja, ka šis jautājums ir jāizšķir sabiedrībai. “Ja sabiedrība to atbalsta, viena brīvdiena nāktu tikai par labu.”

Skeptiska par šo ideju bija Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (V), kura kā piemēru minēja Gruziju, kurā izplatītākā reliģija ir pareizticība, pareizticīgo Ziemassvētkus svin, taču tā nav oficiāla brīvdiena.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+