×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
28. maijs, 2015
Drukāt

Bičkovičs pārvēlēts Augstākās tiesas priekšsēdētāja amatā (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Saeima ceturtdien Augstākās tiesas (AT) priekšsēdētāja amatā atklātā balsojumā pārvēlēja Ivaru Bičkoviču.

Par Bičkoviča kandidatūru balsoja 53 deputāti, pret bija 27, atturējās četri, bet nebalsoja trīs.

Bičkovičs AT priekšsēdētāja amatā tika ievēlēts ar Zaļo un zemnieku savienības (ZZS), kā arī opozīcijā esošo partiju “Saskaņas” un “No sirds Latvijai” frakciju deputātu balsīm. Tāpat par Bičkoviču balsoja daļa Nacionālās apvienības (NA) deputāti – frakcijas vadītājs Gaidis Bērziņš, ceturtdien deputāta mandātu atjaunojušais Raivis Dzintars, Rihards Kols, Kārlis Krēsliņš, Inese Laizāne, Romāns Naudiņš un Imants Parādnieks.

Pret Bičkoviča ievēlēšanu balsoja “Vienotības” frakcijas deputāti, opozīcijā esošās Latvijas Reģionu apvienības deputāti, kā arī NA politiķis Einārs Cilinskis.

Četri NA deputāti balsojumā atturējās, bet divi NA un viens ZZS deputāts balsojumā nepiedalījās.

NA jau iepriekš aģentūrai BNS norādīja, ka viņiem AT vēlēšanās paredzēts brīvais balsojums.

AT priekšsēdētājs amatā tiek iecelts uz pieciem gadiem.

AT tiesneši plēnumā nolēma uz AT priekšsēdētāja amatu virzīt esošo priekšsēdētāju Bičkoviču. Par viņu nobalsoja 23 no 40 tiesnešiem. 21 ir minimālais balsu skaits, lai nolemtu par kandidāta virzīšanu uz AT priekšēdētāja amatu. Otrs kandidāts uz šo amatu bija Administratīvo lietu departamenta tiesnesis Andris Guļāns.

Bičkovičs AT vada kopš 2008.gada, savukārt Guļāns bija AT priekšsēdētājs no 1994. līdz 2008.gadam. Viena un tā pati persona var būt par AT priekšsēdētāju ne vairāk kā divus termiņus pēc kārtas.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Par balsotaji ir atzinuši ka ar tiesu sistēmu viss ir kārtībā lai gan šī sistēma un veselības,labklājības sistēma prasas pēc 100%kadru nomaiņas lai būtu atbilstoša demokrātijas ideāliem.Tiesas sistēma ir atzinusi ka veselîbas un labklājības sistēmai ir tiesības pārkāpt valsts likumus un darboties pretēji pilsoņu likumīgajām tiesībām,līdz ar to par balsotaji ir balsojuši par valsts demontāžas turpināšanu un nacijas genocīdu.

  2. zūd cerības savas dzīves laik sagaidīt vismaz kādu taisnīgumu, godīgumu Latvij. Gan Bičkovičs, gan KNAB strādā nožēlojamo deputātiņu labā, lai varētu tālāk postīt, zagt un shēmot, ne aizdoties no atbildības. Nožēlojami! Arī izskatās pēc īsta bandīta!!!

  3. "nacionāļiem" , Atbildēt

    tuvās nacionālās tēmas : āzītis un dārziņš ?

Draugiem Facebook Twitter Google+