×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
23. marts, 2015
Drukāt

Biedrība: bites šogad būs pārziemojušas sliktāk nekā pērn (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Bites šogad būs pārziemojušas sliktāk nekā pērn, atzina Latvijas Biškopības biedrības (LBB) vadītājs Armands Krauze.

“Daži [biškopji] saka, ka ir slikti, daži saka, ka viss ir kārtībā, bet man liekas, ka šogad ir sliktāk nekā iepriekšējo gadu. Birums būs lielāks,” teica Krauze.

Vienlaikus viņš norādīja, ka precīzāk bišu atbiruma apmēru būs iespējams noteikt aprīļa beigās. “Tagad, kad būs silts laiks, biškopji tiks pie bišu saimēm, viņi tās izcilās. Vienā daļā bišu saimju būs pazudušas bišu mātes, tad tās arī ar citām [saimēm] apvienos. Tā “bilde” būs skaidrāka uz aprīļa beigām,” sacīja Krauze, piebilstot – ja uznāks aukstāks laiks, dažas saimes var iet bojā arī aprīļa beigās.

LBB ir lielākā lauksaimniecības nozaru organizācija Latvijā, kura apvieno vairāk nekā 2600 biedru – lauksaimniekus, kas nodarbojas ne tikai ar biškopības produkcijas ražošanu, bet pārstāv arī citas lauksaimniecības nozares.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Vēl vairāk bites iznīcinās likvidējot bioloģisko biškopību un dabīgās pļavas,to vietā sējot rapsi.Nebūs ne garšīga un kvalitatīva medus,gan arī bites ies bojā no lauku miglošanas.Iznīks arī ziedošās pļavas dabiskā ceļā,jo nebūs organiskā viela ,kas augus baro,ja vienīgais mēslojums zaļā masa tiks no tām novākta .Kārtējais ierēdniecības stulbums un kaitniecība liedzot zāli sasmalcinātu atstāt uz lauka.

    • Dabīgās pļavas nados ienesumu arī bez likvidācijas, jaunā prasība par 2 reizes pļaušanu jūnijā un augustā neļaus augiem uzziedēt un pavairoties ar sēklām.Interesanti ko pats Krauze saka par šo?

  2. lasi :”Biskopis” Nr.5 ,26-27 lpp.

Draugiem Facebook Twitter Google+