Mobilā versija
+4.7°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
8. maijs, 2014
Drukāt

Biogrāfisko filmu par Ernestu Hemingveju uzņems Kubā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Jauna biogrāfiska filma par amerikāņu rakstnieku Ernestu Hemingveju būs pirmā amerikāņu kinolente, kas pēdējo 50 gadu laikā uzņemta Kubā.

Filmas “Papa” filmēšana sākās martā. Režisors Bons Jari ir pateicīgs, ka varēs Kubā uzņemt apšaudi starp Fidela Kastro un Fulhensio Batistas atbalstītājiem, kā arī citas nozīmīgas ainas.

Kinolente balstīta uz laikraksta “The Miami Herald” bijušā žurnālista Dena Bārta Petiklerka autobiogrāfisko scenāriju par viņa un Hemingveja draudzību Kubas politisko nemieru laikā 50. gados.

“Es ļoti vēlējos filmēt Kubā, kur tas viss patiesībā notika,” sacīja Jari. “Tur ir māja, kurā Hemingvejs dzīvoja, tur bija arī viņa laiva un iemīļotākās zvejas vietas. Tas viss tur ir, tāpēc man nelikās pievilcīga doma par butaforiju izveidošanu.”

“Hemingvejs bija ievērojamākais amerikānis, kurš Kubu sauca par savām mājām. Es domāju, ka kubieši joprojām viņu mīl un godā. Cerams, ka šī filma kalpos par tiltu starp divām kultūrām, kas ir atsvešinājušās viena no otras,” viņš piebilda.

Filmēšanu Kubā atļāva ASV Finanšu ministrija, izdarot izņēmumu 1960. gadā Kubai noteiktajā embargo.

Filmā galveno lomu spēlē amerikāņu aktieris Džovanni Ribisi, savukārt Hemingveju atveido Adrians Spārks.

Pievienot komentāru

"Šķiršanās formula" režisors: vēlējos izprast, kāpēc pēkšņi izjūk daudzas paraugģimenes (1)Tikko skatītāju uzmanībai un vērtējumam nodots jaunais TV3 seriāls "Šķiršanās formula", kura 11 sērijas kopš septembra beigām skatīsimies reizi nedēļā otrdienās.
Draugiem Facebook Twitter Google+