Latvijā
Sabiedrība

Brauciet piesardzīgi! Uz ceļiem veidojas apledojums 16

Foto-Fotolia

Šorīt apledojuma veidošanās apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem vietām valsts centrālajā daļā un Latgalē, aģentūru BNS informēja AS “Latvijas Valsts ceļi”.

Savukārt Preiļu apkārtnē izveidojusies bieza migla.

Slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem. Pašlaik ceļu uzturēšanas darbos iesaistīta 51 “Latvijas autoceļu uzturētāja” ziemas dienesta tehnikas vienība.

Šobrīd braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem apgrūtināti pa Tallinas šoseju no Berģiem līdz Bīriņu pagriezienam, Vidzemes šoseju no Vangažiem līdz Siguldai, Rīgas apvedceļa posmā no Salaspils līdz Babītei, Daugavpils šoseju posmos no Lielvārdes līdz Daugavpilij un no Jēkabpils līdz Varakļāniem, Bauskas šoseju, Jelgavas šoseju no Rīgas līdz Jelgavai, Liepājas šoseju no Rīgas līdz Kalnciemam, kā arī Ventspils šoseju no Rīgas līdz Kūdrai.

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir Rīgas, Aizkraukles, Bauskas, Gulbenes, Jelgavas, Jēkabpils un Preiļu apkārtnē.

Arī šodien gaidāmi nokrišņi – slapjš sniegs un lietus. Atsevišķos posmos uz autoceļiem veidosies apledojums. Autobraucējus aicina atcerēties, ka apledojums uz ceļiem var izveidoties strauji un nevienmērīgi, īpaši tas attiecas uz praktiski neredzamo melno ledu, kas rodas, sasalstot ūdens kondensātam. Visbiežāk tas var veidoties uz tiltiem, ceļu pārvadiem, mežos, kā arī ūdenstilpņu tuvumā. Lai nepakļautu sevi un citus ceļu satiksmes dalībniekus paaugstinātam riskam, autobraucējus aicina izvēlēties laika apstākļiem un ceļa stāvoklim atbilstošu braukšanas stilu un ātrumu.

LA.lv