×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
4. novembris, 2014
Drukāt

Brīdlovs lūdz palielināt ASV karavīru skaitu Eiropā (5)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

NATO spēku komandieris Eiropā ģenerālis Filips Brīdlovs aicinājis ASV palielināt savu militāro klātbūtni Eiropā, informē interneta vietne “DefenseNews.com”.

“Ņemot vērā pieaugošo spiedienu Austrumeiropā, kā arī Baltijas valstīm, Polijai un Rumānijai jau izsniegtās garantijas, mēs pieprasām palielināt karavīru skaitu Eiropā, kuri tur tiek izvietoti rotācijas kārtībā,” viesojoties Pentagonā, paziņoja Brīdlovs. Šādu lūgumu viņš pamatoja ar Krievijas gaisa spēku iznīcinātāju un bumbvedēju aizvien biežāko tuvošanos NATO gaisa telpu robežām.

Brīdlovs arī brīdināja par Krievijas spēku sakoncentrēšanu pie Ukrainas robežas. “Septiņas Krievijas armijas brigādes gar Ukrainas austrumu robežu daudzviet ir likvidējušas robežu,” izteicās Brīdlovs. “Šajās vietās Ukrainas un Krievijas robeža ir pilnībā atvērta. Krievijas ekipējums un apmācībai paredzētās iekārtas brīvi plūst pār robežu šurpu turpu.” NATO spēku komandieris arī norādījis, ka prokrieviskos separātistus Ukrainas austrumos apmāca aptuveni tīs simt Krievijas padomnieki.

Oktobrī Polijā un Baltijas valstīs ieradās kopā aptuveni seši simti karavīru no ASV armijas Pirmās kavalērijas divīzijas smagās buruņutehnikas rotas. Šie karavīri sev līdzi paņēma arī “Abrams” tankus un “Bradley” bruņumašīnas. Šīs vienības nomainīja karavīrus, kuri Baltijā un Polijā atradās kopš pavasara.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. stails. 4. novembris, 2014 17:07
  —————————————–
  Vai nav dīvaini, ka no LA redakcijas politiskās nodaļas nav nekāda skaidrojuma šajā jautājumā. Vai tā var būt patiesība, ka Latvija tiek sodīta, un netiek pieļauts piedalīties šajās militārajās macības. Šīs jautājums nevar būt valstiski slepens, lai to nezinātu sabiedrība. Vēl jo vairāk, ka es neprasu militāro mācība taktisko plānu un ieroču veidu nosaukšanu.

 2. Baltijas valstīs vajag NATO bāzi. Mūsu karavīrus ir jāapbruņo ar raķetēm, ieskaitot tādām, kas sasniedz Maskavu.

 3. Tikai baltijaa vajadzetu vismaz 300.000 musu amerikanus.

 4. kur ir 2% droshiibai Atbildēt

  Muusu prezidents nav gatavs karam,tapeec paraak daudz nekustamie iipashumi nevis Latvijas droshiibaa
  1.vietaa izpleen.tagad pashi sit pa dibenu.Tagad fraaze atkaarto esmu gardi kutinaats.Un tagad var gadiities zem krievu zaabakiem un uz ilgu laiku.Izveele ir viena.

 5. Šinī sakarībā man ir viens jautājums? Kas ir noticis ar Latvijas politisko varu un bruņotajiem spēkiem? Arzemju presē es izlasīju, ka Lietuvas teritorijā Ruklē un Pabradē no 3. nov. – 13 nov. 2014.g., šais divās vietās notiks “Iron Sword 2014” militarās macības, kurās piedalīsies tādas valstis, kā ASV, Anglija, Vācija, Čehija, Igaunija, Kanāda, Lietuva, Luksenburga un Ungārija. Nekur strap rindām es nesalasīju Latvijas valsts nosaukumu. Vai ir kādi politiski vai militāri ierobežojumi Latvijas valsts spēkiem. Ja tas ir tā tad ir ļoti bēdīgi. Kāminēja E.Lūkas, ka Latvijas ir Baltijas vajākais posms, lai Krievija varētu reālizēt agrsīvos mērķu, un iedragāt NATO, ka militāri-poitisku organizāciju. Kādas varēdu sekas eiropai un pasaulei , domājiem kam vēl pelēka viela galvā ir darbīga.

Draugiem Facebook Twitter Google+