×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
10. februāris, 2016
Drukāt

Būtiski jaunumi Imantas pedofila lietā

Foto-LETAFoto-LETA

Valsts policijas priekšnieks ģenerālis Ints Ķuzis.

Valsts policija jau tuvākajā laikā plāno nodot prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai tā dēvēto Imantas pedofila lietu, šodien Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis pastāstīja Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā.

Šobrīd tiek gaidīti pēdējo ekspertīžu rezultāti, un Ķuzis domā, ka tuvākajā laikā lieta tiks nodota kriminālvajāšanai. Šīs lietas izmeklēšana bija viena no Valsts policijas pagājušā gada prioritātēm.

Jau ziņots, ka kopš 2014.gada pavasara policija izvērsa plašus pasākumus, lai notvertu personu, kas Imantas mikrorajonā seksuāli izmantoja mazgadīgas meitenes. Kopumā no janvāra līdz oktobrim Imantas mikrorajona apkaimē tika izdarīti četri uzbrukumi pret piecām meitenēm.

Noziegumus vienoja tas, ka tie pastrādāti dzīvojamajās mājās, kurās ir lifts. Tieši liftos vīrietis izdarījis savus noziegumus. Policija uzskata, ka vīrietis savus upurus izsekojis, pirms tam tos novērojot bērnu laukumos. Sākotnēji uzbrukumi veikti vakaros, bet pēdējais noziegums noticis jau dienas laikā, kad uz ielām ir daudz cilvēku.

2015.gada augustā vairāk nekā gadu meklētais Imantas pedofils tika aizturēts.

2015.gada pavasarī šī persona tika aizturēta par sīku zādzību no lielveikala, tomēr atbrīvota. Kā žurnālistiem tā paša gada augustā norādīja VP priekšnieks Ķuzis, nekas neliecināja, ka pavasarī par sīku zādzību no lielveikala aizturētais jaunietis varētu būt Imantas pedofils.

Ķuzis toreiz pastāstīja, ka puisim bija paņemts DNS paraugs, taču tobrīd likumsargiem nebija aizdomu, ka viņš varētu būt saistīts ar seksuālajiem noziegumiem Imantā. Ņemot vērā, ka lielveikala zādzībai nebija prioritārs statuss, DNS ekspertīzes ilga vairākus mēnešus.

Tomēr vasaras otrajā pusē izmeklētājiem radās aizdomas, ka šī persona ir meklētais Imantas pedofils, ko apstiprināja arī saņemtie DNS analīžu rezultāti. Uz jautājumu, kāpēc bija nepieciešams tik ilgs laiks, lai pēc saņemtiem analīžu rezultātiem konstatētu, ka aizturētais tomēr bija ilgi meklētais Imantas pedofils, Ķuzis atbildēja, ka Valsts policija mēnesī saņem aptuveni 500 DNS paraugus, bet diennaktī tiek apstrādāti pieci.

VP priekšnieks skaidroja, ka gadījumos, ja notiek smags vai sevišķi smags noziegums, ekspertīze tiek veikta ārpus kārtas, novirzot citas mazāk prioritāras lietas malā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+