Latvijā
Politika

LM nāk klajā ar paziņojumu par māmiņalgām un pabalstiem nākamgad 6

Foto-REUTERS

Labklājības ministrija (LM) pagaidām atkāpumies no plānotajām izmaiņām nākamgad pabalsta aprēķināšanā.

Ministrija pie šāda lēmuma nonākusi, uzklausot vecāku organizāciju un māmiņu grupas pārstāvju viedokli. Kopīgās darba sarunās ar nevalstiskajām organizācijām, jo īpaši tām, kas apvieno jaunās māmiņas, ir secināts, ka konsultācijas ir jāturpina arī pie pabalstu aprēķina metodikas izmaiņām, lai rastu labāko risinājumu.

LM informē, ka rosinās veikt grozījumu likuma “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu” pārejas noteikumos, lai atceltu normu, kas paredz mainīt maternitātes, paternitātes, vecāku un slimības pabalsta aprēķināšanas kārtību.

Proti, iecerēts atcelt normu, kas paredzēja no 2018. gada 1. janvāra personai, kurai iemaksu algas noteikšanas perioda daļā, iemaksu alga nebūs slimības, grūtniecības un dzemdību atvaļinājuma, atvaļinājuma bērna tēvam, atvaļinājuma bez darba samaksas saglabāšanas, kas piešķirts sakarā ar nepieciešamību kopt bērnu, vai bērna kopšanas atvaļinājuma dēļ, aprēķinot pabalstu, iemaksu algu par šo perioda daļu noteikt no valstī noteiktās mēneša vidējās iemaksu algas 40% apmēra (vecāku un slimības pabalstam) vai 70% apmēra (maternitātes un paternitātes pabalstam).

Saistītie raksti
LA.lv