Mobilā versija
Brīdinājums +12.8°C
Modris, Matīss, Mariss
Ceturtdiena, 21. septembris, 2017
27. oktobris, 2015
Drukāt

Čaka balvu saņem VIlipsōns, Eihenbaums un Balodis

Foto: LETAFoto: LETA

Šogad Aleksandra Čaka balvu saņēmis mākslinieks Aivars Vilipsons par Čaka daiļrades popularizēšanu, par Rīgas pilsētas interpretāciju – koka ēku renovācijas centra “Koka Rīga” vadītājs Vladimirs Eihenbaums un fotogrāfs Leons Balodis, aģentūru BNS informēja Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības pārstāve Kristīne Lipenite.

Rīgas domes īpašo atzinību saņēma Māris Bērziņš par grāmatu “Svina garša”.

Rīgas mākslas telpā otrdienas vakarā arī tika atklāta ekspozīcija “Čaka skartie”, kas būs apskatāma līdz 20.novembrim.

Otrdien notika arī Aleksandra Čaka pirmo poēmu “Poēma par ormani” un “Umurkumurs”, kas no jauna izdotas pēc ilgāka pārtraukuma, atvēršanas svētki.

Aleksandra Čaka balva pirmo reizi tika pasniegta 2001.gadā – dzejnieka 100. dzimšanas dienā. To pasniedz reizi divos gados.

Pievienot komentāru

Turaidas Roze - bez asinīm afišā28. septembrī notiks Latvijas Nacionālās operas jaunās sezonas pirmā pirmizrāde. Zigmara Liepiņa "Turaidas Roze" ir muzikāli un dramaturģiski pārveidota redakcija operai "No rozes un asinīm".
Likteņupe pirms un pēc Pļaviņu HES būves Vēstures muzejāNo ceturtdienas, 21. septembra Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā (LNVM) varēs aplūkot jaunu izstādi "Daugavai būt", kuras pamatā ir notikumi, kas Latvijas sociālajā atmiņā saistās ar Daugavas vārdu un ievadīja Trešo atmodu.
Draugiem Facebook Twitter Google+