×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
16. marts, 2013
Drukāt

Čavess apbedīts Revolūcijas muzejā Karakasā

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Mūžībā aizgājušais Venecuēlas prezidents Ugo Čavess piektdien, 15.martā, pēc emocionāla ceļojuma pa Karakasas ielām apbedīts Revolūcijas muzejā.

Čavess nogādāts “Kalnu kazarmās” 23.janvāra graustu rajonā, kas bija Čavesa atbalsta bastions un pēc viņa nāves pārveidots par Revolūcijas muzeju. No turienes Čavess 1992.gada 4.februārī vadīja neveiksmīgu apvērsumu pret prezidentu Karlosu Andresu Peresu. Viņa arests pārvērta viņu par varoni, kas palīdzēja viņam uzvarēt vēlēšanās 1998.gadā.

Muzejs no 16.marta ir atvērts sabiedrībai un valdība izteikusi cerības, ka tas kļūs par “svētceļojuma vietu pasaules revolucionāriem”.

Piektdien valdība noraidīja iespēju, ka Čavesa līķis varētu tikt iebalzamēts un izlikts publiskai apskatei līdzīgi kā Krievijas boļševiku revolūcijas līderis Vladimirs Ļeņins.

Čavess pēc divus gadus ilgas cīņas ar vēzi no dzīves aizgāja 5.martā, noslēdzot 14 valdīšanas gadus, kuru laikā viņš iemantojis kā valsts trūcīgo iedzīvotāju mīlestību, tā Venecuēlas biznesa līderu un bagātnieku naidu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+