Sports
Ziemas sports

Čehijas biatlonisti vaino krievu TV komentētāju Guberņijevu naida kurināšanā 16

ITAR-TASS/Scanpix

Čehijas izlases biatlonisti un tās galvenais treneris Jirži Hamza saņem draudu vēstules krievu valodā, kuras viņuprāt izprovocējis skandalozu slavu iemantojušais Krievijas TV komentētājs Dmitrijs Guberņijevs.

Čehu izdevums “Idnes” ziņo, ka Hamza saņēmis draudu vēstules, kurās krieviski rakstīts, ka viņš “slikti beigs” dzīvi. Tāpat draudēts arī vairākiem čehu biatlonistiem, tostarp komandas līderei Gabrielai Koukalovai.

Čehijas Biatlona savienības prezidents Ondržejs Ribāržs norādījis, ka šādu vēstuļu sūtīšanu ar saviem izteikumiem provocējis Guberņijevs, kurš strādā Krievijas sporta televīzijas kanālā “Match TV”.
“Tā ir riebīgu cilvēku taktika, kas šādi cenšas iebiedēt mūsu sportistus. Tādas vēstules un draudus izsaka ļauni cilvēki, kuriem ir paranoja. Savukārt to visu iniciē tāds traks krievu televīzijas komentētājs. Viņš izplata propagandu, kuru pēc tam atbalsta visa krievu tauta,” uzskata Ribāržs.
Koukalova iepriekš publiski pauda, ka nevar uzticēties nevienam Krievijas sportistam, jo viņi visi var lietot aizliegtās vielas.

Saistītie raksti

Atbildi parādā nav palicis arī Guberņijevs, kurš sociālajās vietnēs paudis, ka čehi “ir pārēdušies pankūkas”. “Tas viss ir neveiksminieku radītas smieklīgas mazas riebeklības,” čehu viedokli komentējis Guberņijevs.
Viņš uzskata, ka Čehijas izlase ir apvainojusies uz viņu, jo kādā Pasaules kausa posmā Guberņijevs atklāti jutis līdzi Vācijas sportistei Nadīnei Horhlerei, kura cīnījusies par pirmo vietu ar Koukalovu.

“Lieliska taktika, sist no aizmugures. Dievs redz un TV skatītāji piekritīs, ka es nevienā reportāžā par čehiem neko sliktu neesmu teicis. Tieši otrādi, esmu sajūsminājies par viņu sportistiem,” apgalvojis Guberņijevs.
Viņš gan savās reportāžās ar korektumu nav izcēlies, jo vēl pagājušajā nedēļā pēc pasaules čempionāta jauktās stafetes šā brīža planētas labāko biatlonistu Martēnu Furkadu nosauca par cūku, kad francūzis bija pametis puķu pasniegšanas ceremoniju. Tiesa, Guberņijevs neteica neko sliktu par krievu biatlonistiem Antonu Šipuļinu un Aleksandru Loginovu, kuri atteicās Furkadam paspiest roku.

LA.lv