×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
3. decembris, 2015
Drukāt

Cieņa pret medījumu – Lapua Naturalis trešās paaudzes bezsvina munīcija (1)

lapua645

Daudzi Latvijā joprojām apšauba nepieciešamību aizstāt svina munīciju ar dabai un pašiem draudzīgāko bezsvina lodi. Viens no iemesliem ir cena, jo bezsvina munīcija ir dārgāka, otrs – pastāv viedoklis, ka bezsvina lodes nav tik precīzas, kā arī mednieki gluži vienkārši ir pieraduši pie vecām vērtībām un neko jaunu nevēlas izmantot.

Pati jau vairākus gadus izmantoju bezsvina munīciju viena iemesla dēļ – ja jau plēsīgie putni nomirst no saindēšanās ar svinu pēc tam, kad pamielojas, piemēram, ar lapsu, kas nomedīta ar svinu saturošu munīciju, tad būtībā nekas labs jau no tā nav – ja nu tomēr izšķīdusī svina lode, ar gaļu nokļūstot organismā, var nodarīt skādi?

Kā teica viens no somu medību kolēģiem, kad no rīta, iekāpjot automašīnā, piesprādzējamies, mēs nedomājam, ka iekļūsim negadījumā, bet piesprādzēšanās nepieciešama, ja nu kaut kas atgadītos. Tas pats arī ar bezsvina munīciju – kamēr nevar būt 100% pārliecināts par svina munīcijas drošību, tikmēr labāk izvēlēties citas alternatīvas. Starp citu, Vācijā jau ir aizliegta vītņustobra svina munīcijas izmantošana medībās visu iepriekšminēto iemeslu dēļ. Un, jā, iepriekš pirmajām bezsvina lodēm bija problēma ar precizitāti, bet pamazām šīs problēmas tiek pat ļoti efektīvi novērstas.

Kad ar Lapua Naturalis komandas pārstāvjiem tikos Slovēnijā novembra sākumā un noklausījos viņu prezentāciju par šī zīmola trešās paaudzes jaunajām lodēm, pirmais jautājums bija par to, kāpēc starp visiem pārējiem zīmoliem, kas piedāvā bezsvina munīciju, izvēlēties tieš somu Lapua, vēl jo vairāk tādēļ, ka šīs patronas tiek piedāvātas par cenu, kas ir virs vidējā. Varbūt vienīgi Sax munīcija ir dārgāka, pārsniedzot četru eiro robežu par vienu patronu.

VAIRĀK LASI ŽURNĀLA “MEDĪBAS” JAUNAJĀ NUMURĀ!

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Pirmajā rindkopā viss pateikts.Esmu apēdis ne vienu vien kilogramu svina,bērnībā pat 30g uzreiz,laikam man ir imunitāte.Turpināšu tomēr ar pārbaudītu munīciju.Ja bezsvina cena būtu krievu patronu cenā-varbūt pa papīru pamēģinātu.

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +13.4
Alūksne +12.0
Daugavpils +10.2
Saldus +10.2
Liepāja +12.9
Jelgava +10.3
Ventspils +13.9
Limbaži +13
Madona +11.8
Rēzekne +11.6
+14
+11
+12
Draugiem Facebook Twitter Google+