Latvijā
Politika

Cilvēktiesību centrs: Mūrnieces, Belēviča un Bondara izteikumi par bēgļiem nav pieņemami40


Latvijas Cilvēktiesību centra direktore  Anhelita Kamenska
Latvijas Cilvēktiesību centra direktore Anhelita Kamenska
Foto- LETA

Vairāku augstu amatpersonu izteikumi par bēgļiem nav pieņemami un tam būtu jāseko adekvātai reakcijai, arī no nevalstisko organizāciju puses, pirmdien Arābu kultūras centra rīkotā diskusijā par NVO lomu bēgļu integrācijas jomā, teica Latvijas Cilvēktiesību centra direktore Anhelita Kamenska.

Viņa vērtēja, ka nav pieņemams Saeimas spīkeres Ināras Mūrnieces (NA) sacītais, ka nevar pārcelt pusi Āfrikas uz Eiropu [un cerēt, ka tas būs veiksmīgs risinājums], veselības ministrs Gunta Belēviča izteikumi, ka te atvazās Ebolu [viņi var būt slimi ar dažādām slimībām] vai deputāta Mārtiņa Bondara paustais. Viņš publiski runājis par slimību riskiem un iespējamo cilvēku saistību ar radikāliem grupējumiem.

“Nav pieņemami augstāko valsts amatpersonu izteikumi, tam ir jāseko adekvātākai reakcijai, arī no nevalstisko organizāciju puses,” uzskata Kamenska.

Nevalstiskās organizācijas, kas pirmdien piedalījās diskusijā un dalījās ar savu līdzšinējo pieredzi, uzsvēra, ka ir gatavas sadarboties bēgļu integrācijā.

Saistītie raksti

Jau ziņots, ka Arābu kultūras centra vadītājs Hosams Abu Meri diskusiju rīko pēc “nepatīkamajiem plakātiem” nesenajā piketā pie valdības, kas tika rīkots pret bēgļu uzņemšanu.

Mediji iepriekš atspoguļoja, ka tajā bija redzami plakāti arī ar rasistiskiem saukļiem.

“Nezinu, vai tas man maksās politisko karjeru, bet ir jārunā par faktiem, par cilvēkiem, kas grib tikt Eiropas Savienībā, jo viņiem draud nogalināšana,” diskusiju pirmdien atklāja Abu Meri, aicinot nebaidīties par šiem jautājumiem runāt plašāk.

Latvijas valdība gatavojas 250 Āfrikas bēgļu uzņemšanai.

LA.lv