Uncategorized

Circene veselības nozarei nākamgad prognozē 35 – 37 miljonus latu vairāk 0

LETA

Veselības ministre Ingrīda Circene (“Vienotība”) prognozē, ka finansējums veselības nozarei nākamgad pieaugs par 35 līdz 37 miljoniem latu, žurnālistiem preses konferencē pirmdien pavēstīja ministre.

Pēc viņas teiktā, optimālākais budžeta pieaugums varētu būt 55 miljoni latu, taču, apzinoties vispārējās finanšu iespējas, budžets veselības nozarei, visticamāk, varētu palielināties no 35 līdz 37 miljoniem latu.

“Mums ir svarīgs katrs miljons,” sacīja Circene.

Kā prioritātes viņa uzskaitīja mediķu algu paaugstināšanu, valsts galvoto kredītu atmaksu, ko savulaik ņēmušas slimnīcas, kā arī kompensējamos medikamentus.

“Ja to [valsts kompensējamo zāļu] nav, tad pacients visai drīz nonāks atpakaļ ārstniecības iestādē,” viņa norādīja.

Circene arī atzina – lai arī Latvijā valsts finansējums veselības nozarei ir trešais mazākais starp Eiropas valstīm, starptautisks pētījums liecina, ka Latvijā, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm ir septītā efektīvākā veselības aprūpes sistēma. Ņemot vērā finansējumu, rezultāts ir pozitīvs, viņa paskaidroja.

Ministre arī pauda cerību, ka atbalsts papildu finansējuma piešķiršanai nākamajam gadam veselības nozarei būs arī no premjera Valda Dombrovska (“Vienotība”) un Finanšu ministrijas.

Veselības ministrijas mērķis ir vairāku gadu laikā sasniegt aptuveni vidējo finansējuma apmēru veselības nozarei Eiropā, proti, 5% līdz 6% no Iekšzemes kopprodukta (IKP).

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka šobrīd valdībā uzsāktas diskusijas par nākamā gada budžeta aprisēm un tiek vērtētas ministriju iesniegtās prioritātes papildu līdzekļu sadalei nākamā gada budžetā.

LA.lv