×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
21. aprīlis, 2012
Drukāt

Dailes teātrī notiks Marinas Vladi izrādes “Vladimirs Visockis jeb pārtrauktais lidojums” pirmizrādes Rīgā

visockis

Dailes teātrī notiks Marinas Vladi izrādes “Vladimirs Visockis jeb pārtrauktais lidojums” pirmizrādes Rīgā

Svētdien, 22.aprīlī, un pirmdien, 23.aprīlī, Dailes teātrī notiks Žana-Lika Tardjē notiks “Vladimirs Visockis jeb pārtrauktais lidojums” pirmizrādes Rīgā. Izrādē galvenajā lomā būs Visocka sieva franču aktrise Marina Vladi.

Šodien preses konferencē Vladi sacīja, ka nekad nebūtu varējusi iedomāties, ka šo izrādi-koncertu nospēlēs 50 reizes.

“2006.gadā Parīzē tā tika nospēlēta 15 reizes, pēc gada vēl 15 reizes. Pēc tam arī Maskavā šī izrāde tika nospēlēta desmit reizes, tagad Rīgā, Tallinā un Sanktpēterburgā kopā būs vēl desmit izrādes,” sacīja Vladi.

Ir saņemti uzaicinājumi arī no Ukrainas un Baltkrievijas, tāpēc šo izrādi, acīmredzot, nāksies spēlēt līdz sirmam vecumam, pieļāva Vladi.

“Publiku šī izrāde aizrauj, cilvēli, kas uz to nāk nav mainījušies, tie ir Visocka daiļrades cienītāji. Viņš ir labi pazīstams Krievijā, arī Francijā Visocki zina, jo manai grāmatai bija 100 000 lasītāju. Publiku šī izrāde saviļņo, bet tā nav grēksūdze, tā ir izrāde, skatījums uz 12 dzīves gadiem. Laiks neizdzēš jūtas, bet tās vairs nav tik sāpīgas. Joprojām pārdzīvoju un joprojām mīlu, tāpat kā agrāk,” sacīja Vladi.

Viņa piebilda, ka izrāde ir savdabīgs franču un krievu kultūras sajaukums. Izrādē Vladi lasa Visocka dzejas atdzejojumus franču valodā un dzied Visocka dziesmas krievu valodā.

Francijā šis iestudējums ar sensacionāliem panākumiem tika izrādīts režijas meistara Pītera Bruka vadītajā teātrī “Les Bouffes du Nord” un nu ir devies starptautiskā turnejā. Dailes teātra foajē skatītāji tiek aicināti aplūkot slavenā Krievijas fotomākslinieka Valērija Plotņikova darbu izstādi “Vladimirs Visockis, Marina Vladi. Taganka”. Izstādē iekļautas fotogrāfijas, kas tapušas no 1967.gada līdz 1980.gadam.

Jau ziņots, ka izrādes pamatā ir Vladi atmiņu grāmata par savu vīru – dzejnieku, aktieri un autordziesmu izpildītāju Visocki (1938-1980). Grāmata un arī izrāde ir smeldzīgs rekviēms un reizē skaudri atklāts stāsts par 12 gadiem, kas pavadīti kopā, mijoties spilgtiem laimes brīžiem un vistumšākajām drāmām.

Aktrise ar aizkustinošu un apvaldītu nostaļģiju runā par 12 gadiem, kurus viņa pavadīja Parīzē un Maskavā, pastāvīgi ceļojot no vienas pilsētas uz otru un paliekot nešķirami saistīta ar Visocki, par brīnišķīgajām un sarežģītajām divu spilgto personību attiecībām, par spožo un traģisko dižā krievu dzejnieka, dziedātāja un aktiera likteni.

Iestudējumā lomās piedalīsies Vladi un trīs mūziķi – Konstantīns Kazanskis, Oļegs Ponamorenko un Filips Garsija.

Latviešu valodā Silvijas Brices tulkojumā grāmatu “Vladimirs Visockis jeb pārtrauktais lidojums” izdevusi “Zvaigzne ABC”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+