×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
15. decembris, 2015
Drukāt

Daini Liepiņu tomēr notiesā par sagrozītu deklarāciju; pats deputāts to sauc par “šovu” (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Dainis Liepiņš

Pēc attaisnojoša sprieduma Jelgavas tiesā šodien Zemgales apgabaltiesa, apelācijas kārtībā skatot lietu par nepatiesu ziņu sniegšanu amatpersonas deklarācijā, pasludināja jaunu spriedumu, nolemjot sodīt Latvijas Reģionu apvienības Saeimas deputātu Daini Liepiņu ar 1080 eiro naudas sodu, aģentūra LETA uzzināja tiesā.

Zemgales apgabaltiesas konsultants Normunds Čulkstēns aģentūru LETA informēja, ka apgabaltiesa nosprieda atcelt pirmās instances – Jelgavas tiesas – 17.septembra spriedumu un Liepiņš tika atzīts par vainīgu noziegumā pēc Krimināllikuma 219.panta otrās daļas – par nepatiesu ziņu norādīšanu likumā noteiktajā ienākumu, īpašuma, darījumu vai cita mantiska rakstura deklarācijā, ja nepatiesas ziņas norādītas par mantu vai citiem ienākumiem lielā apmērā.

Apgabaltiesa nolēma viņu sodīt ar naudas sodu trīs minimālo mēnešalgu apmērā, tas ir, 1080 eiro.

Liepiņš (LRA) notiesājošo spriedumu dēvē par absurdu un to pārsūdzēs kasācijas kārtībā Augstākajā tiesā. Politiķis uzskata, ka šis lēmums ir pierādījums tam, kad prokuratūras un tiesas sistēmas ir gadu gaitā “saaugušas”, līdz ar to pret viņu kā deputātu ir iespējams īstenot paraugprāvu. Šāda situācija liekot uzdot jautājumu, cik stabila ir valsts tiesiskā sistēma, piebilda Liepiņš.

Kā ziņots, pēc attaisnojoša sprieduma Jelgavas tiesā šodien Zemgales apgabaltiesa, apelācijas kārtībā skatot lietu par nepatiesu ziņu sniegšanu amatpersonas deklarācijā, pasludināja jaunu spriedumu, nolemjot sodīt Latvijas Reģionu apvienības Saeimas deputātu Daini Liepiņu ar 1080 eiro naudas sodu, aģentūra LETA uzzināja tiesā.

Zemgales apgabaltiesas konsultants Normunds Čulkstēns aģentūru LETA informēja, ka apgabaltiesa nosprieda atcelt pirmās instances – Jelgavas tiesas – 17.septembra spriedumu un Liepiņš tika atzīts par vainīgu noziegumā pēc Krimināllikuma 219.panta otrās daļas – par nepatiesu ziņu norādīšanu likumā noteiktajā ienākumu, īpašuma, darījumu vai cita mantiska rakstura deklarācijā, ja nepatiesas ziņas norādītas par mantu vai citiem ienākumiem lielā apmērā.
Kā ziņots, 12.oktobrī Jelgavas prokuratūras prokurore Ludmila Masļakova Jelgavas tiesā bija iesniegusi apelācijas protestu, pārsūdzot Liepiņu attaisnojošo spriedumu, jo tiesa spriedumā norādījusi, ka Liepiņa darbībās nesaskata nozieguma sastāvu, savukārt prokuratūra tam nepiekrīt, aģentūru LETA informēja prokurore.

Jelgavas virsprokurore Vida Kravcova pastāstīja, ka ir iepazinusies ar šo lietu un seko tās gaitai, taču apsūdzību uztur prokurore, kuras darbā viņa nejaucoties. Virsprokurore nav saskatījusi nekādas pazīmes, kas liktu apšaubīt prokurores darbu, un viņa noraida Liepiņa pārmetumus par politisko angažētību.

Zemgales tiesas apgabala prokuratūras virsprokurors Dainis Mālmanis aģentūrai LETA komentēja, ka viņš nav par šo lietu informēts, jo pašreizējā stadijā tas nav viņa pienākumos.

“Man nav jāreaģē uz katru publikāciju medijos, bet par šo lietu es arī neesmu saņēmis nedz iesniegumus, nedz sūdzības, un man netrūkst lietu, kurās iedziļināties. Šīs lietas virzītāja patlaban ir tiesa, un attiecīgi tā ir tiesas kompetencē,” pauda Mālmanis.

Iepriekš jau ziņots, ka 17.septembrī Jelgavas tiesa par nepatiesu ziņu sniegšanu amatpersonas deklarācijā apsūdzēto Liepiņu atzina par nevainīgu un pilnībā attaisnoja visās apsūdzības epizodēs. Savukārt prokuratūra ir pārsūdzējusi tiesas attaisnojošo spriedumu.

Lietu pirmajā instancē virzīja prokurore Masļakova. Viņa iepriekš debatēs prasīja sodīt Liepiņu ar naudas sodu desmit minimālo mēnešalgu jeb 3600 eiro apmērā.

Aizstāvība apsūdzību noraidīja kā nepamatotu, jo saskaņā ar likumu Liepiņa rīcībā nevarot konstatēt kriminālnozieguma pazīmes, kā arī advokāte kritizēja to, kā prokurore tulko likuma prasības.

Liepiņš ir apsūdzēts pēc Krimināllikuma 219.panta 2.daļas par nepatiesu ziņu norādīšanu deklarācijā, ja nepatiesas ziņas norādītas par mantu vai citiem ienākumiem lielā apmērā. Par šādu pārkāpumu var sodīt ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, ar piespiedu darbu vai ar naudas sodu.

Prokurore iepriekš informēja, ka sākotnēji Liepiņš bija apsūdzēts septiņos noziedzīgos nodarījumos, kas izdarīti laikā no 2010. līdz 2012.gada jūnijam un ir saistīti ar nepatiesu ziņu sniegšanu amatpersonas deklarācijās par 2009., 2010. un 2011.gadu, kas detalizētāk ir vairākkārt norādītie neatbilstošie dati ar dažādām atšķirībām lielu summu apmēros.

Vēlāk prokurore samazināja epizožu skaitu un grozīja apsūdzību. Apsūdzības panti un būtība saglabājas tā pati, tikai septiņu epizožu vietā grozītajā apsūdzībā palika sešas epizodes un dažās bija mazāks faktu uzskaitījums.

Prokurore grozīja apsūdzību, izslēdzot no tās detaļas, kas attiecas uz laiku, kad Liepiņš bijis Rīgas brīvostas valdē.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Liepiņu par šo nodarījumu tiesā. bet Belēviču- nē? Viena tiesa un viena taisnība, vai kā?

Draugiem Facebook Twitter Google+