Mobilā versija
-4.1°C
Zane, Zuzanna
Pirmdiena, 19. februāris, 2018
21. marts, 2014
Drukāt

Dārgmetālu lūžņos atrod 20 miljonus dolāru vērtu Faberžē olu

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Ola, ko dārgmetālu lūžņu tirgotājs atrada izpārdošanā, nebija redzēta 112 gadus.

Kāds dārgmetālu lūžņu pārdevējs izpārdošanā ASV vidienē nejauši iegādājies vairāk nekā 20 miljonus dolāru vērtu Faberžē olu, ziņo aģentūra Reuters.

Vīrietis, kurš vēlējās palikt anonīms, bija nopircis olu tās satura – pulksteņu un dārgakmeņu – dēļ, samaksājot 14 000 dolāru, un plānoja pašu olu pārdot pārkausēšanai. Taču, kad neviens nevēlējās pirkt olu par viņa sākotnējo cenu, vīrietis sāka meklēt informāciju internetā un jutās ļoti pārsteigts, secinot, ka aptuveni astoņus centimetrus augstā ola varētu būt viena no astoņām pazudušajām cara ģimenei gatavotajām zelta olām – tā, ko Aleksandrs III uzdāvinājis sievai, Marijai Fjodorovnai, 1887. gada Lieldienās.

Vēršoties pie Londonas antīko lietu speciālistiem Wartski, viņš bijis šokā, aģentūrai stāsta direktors Kīrans Makkārtijs: “Viņam bija sausa mute no bailēm, viņš nespēja parunāt. Vīrietis džinsos, sporta kurpēs un rūtainā kreklā rāda man Faberžē olas attēlus. Es zināju, ka tā ir īsta.”

Wartski nopirka olu un tā jau esot pārdota tālāk, taču antikvariāta īpa;snieki nav gatavi atklāt ne pirkuma summu, ne pircēja, ne arī pārdevēja vārdu. Kad aģentūras Reuters žurnālisti aizrādījuši, ka stāsts izklausās pārāk fantastisks, lai būtu patiess, Makkārtijs atbildējis: “Mēs tirgojam senas vērtslietas, tādēļ šaubāmies par visu, taču šis stāsts ir tik neparasts, ka to īsti nav iespējams izdomāt – tas pārspēj jebkādas leģendas par senlietu tirgu, tam nelīdzinās nekas.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+