×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
22. aprīlis, 2013
Drukāt

Daugavā pali sasniedz maksimumu

Foto - LETAFoto - LETA

Pirmdien Daugavā Latvijas teritorijā tiek sasniegts šā gada palu maksimums, upes augštecē ūdens līmenis jau sācis pazemināties, liecina jaunākie dati no hidroloģisko novērojumu stacijām.

Baltkrievijā pie Suražas un Vitebskas ūdens līmenis pirmdienas rītā bija par 4-10 centimetriem zemāks kā diennakti iepriekš, savukārt Daugavas posmā no Ullas līdz Latvijas robežai lēna ūdens līmeņa pazemināšanās sākusies pagājušajā naktī.

Arī Krāslavas novadā ūdens līmenis Daugavā pirmdienas rītā vairs nepaaugstinās. Upes posmā no Daugavpils līdz Jēkabpilij ūdens līmenis pirmdien vēl paaugstināsies par 1-5 centimetriem (cm), otrdien sāksies lēna ūdens atkāpšanās. Savukārt Pļaviņās ūdens līmenis atkarīgs no HES darbības, plūdu draudi šeit nepastāv.

Deviņos rītā ūdens līmenis Daugavpilī sasniedza 7,88 metrus, kas ir 15 cm virs 2010.gada palu maksimālās atzīmes un 38 cm virs bīstamās robežas. Krāslavas novada Piedrujā ūdens pakāpies līdz 12,11 metriem jeb 48 cm augstāk nekā 2010.gadā, Krāslavā – līdz 9,43 metriem, kas ir 29 cm virs 2010.gada maksimālās atzīmes.

Daugavpils novada Līksnas pagastā pie Vaikuļāniem ūdens līmenis ir 7,04 metri, pagājušās nedēļas vidū ledus sastrēguma ietekmē ūdens līmenis šeit sasniedza 7,11 metru atzīmi; 2010.gada maksimums bija precīzi septiņi metri.

Pie Jersikas Daugavas ūdeņi pakāpušies 8,18 metrus virs novērojumu stacijas nulles punkta, kas ir par 20 cm vairāk nekā pirms trim gadiem. Jēkabpilī ūdens sasniedzis 6,45 metrus, par 17 cm pārspējot 2010.gada palu maksimālo līmeni. Pļaviņās ūdens līmenis ir vairāk nekā četrus metrus zemāks par piektdien sasniegto vēsturisko maksimumu.

Jau ziņots, ka teju visās Latvijas upēs ūdens līmenis pazeminās, daļā Daugavas, Aiviekstes un Gaujas tas turpina lēni kāpt, bet Gaujas vidustecē pēdējās diennakts laikā ūdens cēlies par pusmetru, Valmierā plkst.9 sasniedzot 3,96 metru atzīmi, kas ir 85 cm zem 2010.gada plūdu līmeņa. Gaujas vidustecē un lejtecē vēl gaidāma ūdens paaugstināšanās un plašāku teritoriju applūšana.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka lielākās applūdušās platības saglabājas pie Daugavas posmā no Daugavpils līdz Līvāniem, kur zem ūdens ir ne tikai lauksaimniecības zemes, bet arī pilsētu zemākie rajoni un citas apdzīvotas vietas. Turklāt pirmdienas rītā Daugavpils apkaimē pie dārzu un dzīvojamo māju kooperatīva “Kooperators” plūdu dēļ tika pārrauts aizsargdambis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+