Latvijā
Kriminālziņas

Daugavpilī pārsūknēta un nelegāli tirgota no Krievijas ievesta degviela1


Daugavpilī VID Nodokļu un muitas policijas pārvalde konfiscē nelegālo degvielu no Krievijas.
Daugavpilī VID Nodokļu un muitas policijas pārvalde konfiscē nelegālo degvielu no Krievijas.
Foto: VID

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvaldes amatpersonas, apsekojot kādu teritoriju Daugavpilī, atklāja, ka tajā tiek nelegāli tirgota no Krievijas ievesta degviela, tā portālam “La.lv” pavēstīja VID Sabiedrisko attiecību daļas pārstāve Evita Teice-Mamaja.

Pārbaudot informāciju par iespējamu nelikumīgu degvielas uzglabāšanu un realizāciju, Nodokļu un muitas policijas pārvaldes amatpersonas veica teritorijas apsekošanu. Tās laikā tika konstatēts nelegālās dīzeļdegvielas tirdzniecības fakts, kad degviela tika nolieta no kāda Krievijas Federācijā reģistrēta transportlīdzekļa.

Transportlīdzeklis pārsūknēšanas sistēmai bija pieslēgts ar cauruļu sistēmu, kas savienota ar telpā esošiem rezervuāriem, kur tiek pārsūknēta un uzglabāta degviela.

Saistītie raksti

Ņemot vērā vieglo transportlīdzekļu skaitu, kas apsekošanas brīdī bija ieradušies teritorijā un vēlējās iegādāties dīzeļdegvielu, konkrētajā nelegālajā tirdzniecības vietā diennakts laikā aptuvenais nelegālais dīzeļdegvielas apgrozījums varētu būt 3 līdz 6 tonnas, informēja Teice-Mamaja.

Par konstatēto pārkāpumu ir uzsāktas divas administratīvā pārkāpuma lietas pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 169.3 panta. Tās ietvaros izņemtas divas plastmasas tvertnes, kuru tilpums ir viena tonna katrai, aptuveni 1 200 litri dīzeļdegvielas, vairāki degvielas sūkņi, caurules, degvielas uzpildes pistole un citi lietiskie pierādījumi. Konfiscētas arī tirdzniecības vietā esošā skaidrā nauda aptuveni 1 500 eiro un pats Krievijā reģistrētais transportlīdzeklis ar piekabi.

LA.lv