Foto – Juris Kalniņš

Debitanti jau izauguši 0

Saldenieki spēles 37. minūtē zaudēja ar 62:70, tomēr atlikušajā laikā pamanījās laukuma saimniekiem nočiept uzvaru. Trīs minūšu nogrieznī viņi bija pārāki ar 15:1 (77:71), un aukstasinības pietika arī pēdējām sekundēm. Saldus komandai šī uzvara ir pirmā LBL čempionātu vēsturē, kas basketbola bumu pilsētā padarīs vēl skaļāku. Komandas pirmajā mājas spēlē tribīnes bija pārpildītas – 600 skatītāju. Par to nav jābrīnās. Komanda septiņu gadu laikā no amatieru līgas izaugusi līdz LBL, to sasniedzot sportiskā ceļā – ar uzvarām katrā no zemākajiem līmeņiem. Turklāt paveikusi to lielākoties ar savējiem – Saldū izaugušajiem basketbolistiem. Tādam basketbolam ir īpašs smeķis, kā nereti pietrūkst citās pilsētās. Protams, ienākot LBL apritē, vajadzīgs papildinājums no malas, un Saldus komandā jau debitējis 19 gadus vecais saspēles vadītājs lietuvietis Mindaugs Stasis. Tomēr komandas kodolu veido vietējie, un ir iemesls ticēt, ka pilna zāle būs katrā spēlē.

Krievi nāk virsū kā melna nakts.. Ukraiņi nosauc laiku, kad vairs nevarēs noturēt fronti – ne ieroču, ne spēka nav
10 produkti, kuri traucē notievēt. Arī tādi, kurus uzskatām par veselīgiem
FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 70

“Pilsētā gaidīja savas komandas debiju, un arī laukumā esam bijuši cienīgi pretinieki,” saka BK “Saldus” direktors Viktors Kulačkovskis. “Saldū ir basketbola bums, taču bija arī iepriekš – līdzjutēji izauguši kopā ar komandu. Esam vienīgie LBL, kas plānveidīgi gājuši šo ceļu no pašas apakšas. Tagad kluba budžets trīskāršojies, jo citādi šajā līmenī nevar, taču cenšamies palikt pie pamatprincipiem – komandā jāspēlē vietējiem. Ir cerība, ka saldenieku īpatsvaru saglabāsim arī turpmāk. Sporta skolā aug laba jaunā maiņa, kas pēc pāris gadiem varētu nākt talkā lielajai komandai.”

BK “Valmiera” tika pie papildinājuma, no “VEF Rīga” noīrējot Dāvi Geku un Ivaru Rihardu Žvīguru. Abi palīdzēja vidzemniekiem sestdien uzvarēt Jūrmalā. Sešas reizes šajā spēlē bija neizšķirts, deviņas reizes mainījās vadība, tomēr valmierieši bija pārāki zem groziem, izcīnīja 20 atlēkušās bumbas uzbrukumā un pārliecinoši nospēlēja pēdējo ceturtdaļu.

Otro reizi pēc kārtas pirmo puslaiku izgāza Uvja Helmaņa trenētie liepājnieki, un otro reizi izlieto izdevās sasmelt, pateicoties Laura Blaua precīzajam soda metienam pēdējā sekundē – 75:74 pret “BA Turība”. Ventspilī laukuma saimnieki visas 40 minūtes bija vadībā pret BK “Jēkabpils”, taču dažbrīd tikai par viena metiena tiesu. Groza apakšā dominēja Ronalds Zaķis un Ventspils komanda.

Basketbols

LBL ČEMPIONĀTS

* BK “Ventspils” – BK “Jēkabpils” 75:66 (14:8, 33:29, 53:48), Zaķis 25+10 AB, Viljamss 24; Hlebovickis 18, Randers 14.

* “Jūrmala/Fēnikss” – BK “Valmiera” 67:79 (22:20, 38:41, 55:56), Jonāts 17+10 AB, Mediss un Dilevka pa 9; Gabrāns 27, Dārgais 13+13 AB.

* “Liepāja/Triobet” – “BA Turība” 75:74 (18:23, 26:36, 51:53), Miglinieks 14, Blaus un Oguči pa 13; Antrops 19, Sokolovs 17.

* “Barons kvartāls” – BK “Saldus” 75:79 (25:24, 46:39, 60:59), Rozītis 15, Mednis 13; Miezis un Lasmanis pa 14.

* “Latvijas Universitāte” – BK “Jelgava” 86:76 (18:17, 35:31, 63:52), Vītols 20, Darģis 13; Dušelis 18, Kanbergs 15.