Latvijā
Novados

Deviņās pašvaldībās SM auditos konstatēts neatbilstoši iztērēts valsts finansējums ielu un ceļu remontiem0

Foto: LETA/Paula Čurkste

Satiksmes ministrija (SM) šogad auditos konstatējusi, ka deviņas pašvaldības neatbilstoši izlietojušas 239 650 eiro no tām piešķirtajām mērķdotācijām ielu un ceļu remontiem, aģentūrai LETA norādīja satiksmes ministra Tāļa Linkaita (JKP) padomniece komunikāciju jautājumos Aļona Zandere.

SM šogad veikusi auditu par valsts mērķdotāciju izmantojumu Carnikavas, Mārupes, Ērgļu, Inčukalna, Dagdas, Mērsraga, Raunas, Rundāles un Ozolnieku novados, konstatējot, ka trīs gados neatbilstoši izlietoti 239 650 eiro no piešķirtajiem četriem miljoniem eiro.

Tostarp vislielāko mērķdotāciju saņēmusi Dagdas novada pašvaldība – vairāk nekā vienu miljonu eiro. Auditā par neatbilstoši iztērētiem atzīti 17 957 eiro. Vismazākā dotācija tika Mērsraga novadam – 84 700 eiro. Tomēr šajā novadā konstatētas arī vislielākās neatbilstības – vairāk nekā 64 000 eiro apmērā.

Biežāk fiksētais pārkāpums pašvaldībās saistīts ar to, ka uzturēšanas un būvniecības darbi par piešķirto naudu veikti objektos, kas nav iekļauti konkrēto novadu ceļu un ielu sarakstā.
Saistītie raksti

Tāpat vairākos gadījumos konstatēts, ka par mērķdotāciju naudu tiek algoti darbinieki, kas veic ar ceļu būvniecību un uzturēšanu nesaistītus pienākumus. Atsevišķās pašvaldībās ministrijai nebija iespēja pārliecināties, vai par valsts piešķirtajiem līdzekļiem tiešām ir iegādāti pakalpojumi un preces noteiktajiem mērķiem, jo grāmatvedības uzskaites dokumentos tas netika norādīts.

Trīs gadu laikā minētajiem novadiem kopumā tika piešķirti vairāk nekā četri miljoni eiro. Valsts dotācijas lielums atkarīgs no konkrētajā novadā esošo ceļu garuma un platuma, tiltu daudzuma, kā arī vairākiem citiem kritērijiem, kas ietverti Ministru kabineta noteikumos.

Summa, kas neatbilstoši iztērēta, pašvaldībām būs jāatmaksā pilnā apmērā.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Atlaistā “RNP” valde tiesā apstrīdējusi Burova lēmumu 1
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
ST pēc tiesībsarga Jansona pieteikuma ierosinājusi lietu par valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Saskaņa” nesteidz atbalstīt Viņķeles demisijas pieprasīšanu
4 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Lecis “RNP” valdes atlaišanu skaidro ar “RS” mēģinājumu iekasēt vairāk nekā 1,2 miljonus eiro
39 minūtes
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Vai nākotnē latviešu valoda būs tikai ķēķa valoda? 6
5 stundas
RR
Raivo Rosts
Ekonomika
Raivo Rosts: Kā mobilās tehnoloģijas ļauj pelnīt vairāk
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Tiesa ļauj valdībai iecelt jaunu LU rektora vietas izpildītāju
4 stundas
LA
LA.LV
Sports
Bobsleja un skeletona saime sezonu sagaida ar jauniem izcaicinājumiem
2 stundas