Latvijā
Rīga

Divu mazi zēni Rīgas centrā ubago, lai varētu nopirkt picu 16

Foto no pexels.com

Divi mazi zēni garāmgājējiem Rīgas centrā lūdz naudu, lai tiktu pie picas, LA.lv uzzināja Rīgas pašvaldības policijā (RPP).

4.augustā īsi pirms pulksten 19.00 RPP darbinieki saņēma informāciju par diviem maziem bērniem, kuri Krišjāņa Barona un Artilērijas ielas krustojumā lūdzot naudu garāmgājējiem. Izsaucēja noskaidroja, ka puikas ubagojuši, jo vēlējušies nopirkt ēdienu.

Ierodoties notikuma vietā, aculieciniece skaidroja, ka ir noraizējusies par zēnu labklājību. Sarunas laikā 10 un 11 gadus vecie zēni pastāstīja, ka naudu garāmgājējiem prasījuši pirmo reizi un par iegūtajiem naudas līdzekļiem plānojuši nopirkt picu.

Dežūrdaļas darbinieki sazvanīja bērnu mātes, kuras nekavējoties ieradās notikuma vietā. Abas sievietes bija pārsteigtas, ka dēli izlēmuši šādi rīkoties. Mātes solīja mājās veikt pārrunas, lai šādas situācijas vairs neatkārtotos.

Par notikušo informēta RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļa, kas nepieciešamības gadījumā apsekos dzīvesvietas, lai pārliecinātos par zēnu uzturēšanās apstākļiem.

Policija atgādina, ka bērniem ubagot ir aizliegts un aicina arī turpmāk ziņot par šādiem gadījumiem.

LA.lv