×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
5. aprīlis, 2012
Drukāt

Dombrovskis: ECB manipulē ar Māstrihtas kritērijiem

dombrovskis15062

Eiropas Centrālā banka (ECB) faktiski manipulē ar Māstrihtas kritērijiem, tādējādi kavējot valstis, kas vēlas pievienoties Eiropas vienotajai valūtai, intervijā ziņu aģentūrai AFP sacīja Latvijas premjerministrs Valdis Dombrovskis.

Latvija turpina virzīties pa pareizo ceļu, lai pievienotos eirozonai 2014.gadā, ja vien nosacījumi tiek piemēroti godīgi, ceturtdien publicētā intervijā apliecināja premjers.

“Patlaban mums ir problēmas attiecībā uz dažām ECB idejām, it sevišķi par to, kā būtu piemērojami Māstrihtas kritēriji. Pamatā tas ir pielīdzināms manipulācijai ar Māstrihtas kritērijiem,” sacīja Dombrovskis.

Aplama ir ECB metode eirozonas kandidātvalstu inflācijas kontroles izvērtēšanai, bankai salīdzinājumam izmantojot to ES dalībvalstu zemās likmes, kas ir iesaistītas Starptautiskā Valūtas fonda pārraudzītajās taupības programmās.

Tajā pat laikā šo dalībvalstu ilgtermiņa procentu likmes netiek izmantotas izvērtēšanā.

“Tā ir ļoti dīvaina loģika,” uzsvēra premjers. “Tā gala iznākums būs tāds, ka atbilstoši patreizējām ECB idejām par ilgtermiņa procentu likmēm mēs tiksim salīdzināti tikai ar vienu valsti – Zviedriju, kas pat nav eirozonā un kur ir ārkārtīgi zemas procentu likmes,” norādīja Dombrovskis.

“Mēs zinām, kādi ir Māstrihtas kritēriji. Mēs gribētu, lai tiek piemēroti vienādi,” uzsvēra premjers.

Latvija šo jautājumu pacels Eiropas Komisijā, kas nāks klajā ar ziņojumu par valsts gatavību eirozonai, sacīja Dombrovskis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+