×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
8. jūlijs, 2013
Drukāt

Dziesmusvētku sadziedāšanās Mežaparkā pulcē tūkstošus dalībnieku

Dainis BušmanisDainis Bušmanis

Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku sadziedāšanās daļa Mežaparka Lielajā estrādē noslēgusies šorīt ap plkst.6.30, kopā pulcējot neskaitāmi daudz skatītāju un svētku dalībnieku.

Dziesmu un deju svētku preses sekretāre Inga Vasiļjeva aģentūrai LETA stāstīja, ka līdz pat rīta agrumam kā dalībnieki, tā arī skatītāji kopīgi dziedājuši, dejojuši un baudījuši XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku noslēgumu.

Ņemot vērā lielo atsaucību tautas sadziedāšanās daļā, var secināt, ka kopīgā sadziedāšanās ir izdevusies, neskatoties pat uz to, ka noslēguma koncerts “Līgo!” vakar beidzās vēlāk, nekā iepriekš bija plānots.

Jau ziņots, ka pēc plkst.1 naktī Mežaparka Lielajā estrādē uz emocionāla pacēluma viļņa ar noslēguma koncertu “Līgo!” beidzās XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētki.

Šā gada svētku atslēgas vārdi bija “Līgo-Lai top”. Vārds “Līgo” latviešu tautas apziņā ir pārtapšanas, garīgas un fiziskas attīrīšanās, auglības un, pats galvenais – gaismas (saules) pavadīšanas un sagaidīšanas rituāls. Tas Mežaparkā izskanēja varenā kopkorī, kurā piedalījās 240 jauktie, 79 sieviešu, 28 vīru, 42 senioru un 26 diasporas kori, kuri kopā veidoja vairāk nekā 15 400 cilvēku lielu dziedātāju sastāvu. Noslēguma koncertā piedalījās arī apmēram 700 dejotāju un 1200 pūtēju orķestru mūziķu.

Dziesmu un deju svētkos šoreiz piedalījās 40 600 dalībnieki no dažādām pasaules vietām. Absolūts dalībnieku līderis svētkos bija dejotāji, jo šogad svētkos piedalījās kopumā 603 deju kolektīvi. Korus svētkos pārstāvēja 388 kolektīvi, bet trešajā vietā skaita ziņā bija vokālie ansambļi – 224 kolektīvi.

Rekordliels šogad bija ārvalstu latviešu skaits – kopumā uz Rīgu atbrauca 1300 dalībnieki no dažādām latviešu kopienām ārvalstīs. Tāpat svētku rīkotājiem izdevās piesaistīt 96 mazākumtautību kolektīvus.

Nedēļas garumā Rīgā kopumā notika 62 pasākumi, no kuriem 21 bija maksas pasākums, bet 41 – bezmaksas pasākums.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+