×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
2. jūlijs, 2012
Drukāt

ECB aicina Grieķiju turpināt īstenot apsolītās reformas

Foto - AFPFoto - AFP

Grieķijas jaunajai valdībai jāturpina īstenot valsts glābšanas programma un grieķiem jāatbalsta reformas, lai tā būtu veiksmīga, paziņojis Eiropas Centrālās bankas (ECB) valdes loceklis Jergs Asmusens.

Lai gan daudzas svarīgas reformas jau ir īstenotas, daudzas citas nav veiktas programmas vājās vadības dēļ, žurnāla “Economist” organizētajā konferencē Atēnās norādīja Asmusens. “Programma ir Grieķijas labākā izvēle”, un tā palīdz uzlabot Grieķijas dzīves standartu, viņš piebilda, paužot pārliecību, ka jaunajai valdībai nevajadzētu tērēt laiku, izvairoties no tās vai graujot to. Asmusens uzsvēra, ka šāda vilcināšanās ir riskanta, kā arī norādīja, ka situācijas sakārtošana prasīs papildus finansējumu no aizdevējiem.

ECB valdes loceklis pauda pārliecību, ka Grieķijas problēmas nerodas no skarbo taupības pasākumu programmas, kas apmaiņā pret aizdevumiem apsolīta starptautiskajiem kreditoriem, bet gan no gadiem ilgās nenoturīgās ekonomiskās politikas un nevēlēšanās īstenot nepieciešamās reformas. “Ar vai bez programmas, jebkurai grieķu valdībai būtu jāveic līdzīgas korekcijas, lai dabūtu ekonomiku atpakaļ uz sliedēm un atjaunotu finanšu tirgu uzticību,” atzīmēja Asmusens.

Ar šādiem komentāriem Asmusens nācis klajā īsi pirms Grieķijā ierodas Eiropas Savienības, Starptautiskā valūtas fonda un ECB auditori, kuri izvērtēs valsts progresu palīdzības programmas pasākumu īstenošanā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+