Sports
Hokejs

Edgars Kulda: Čehijā sāku visu no baltas lapas, sanāca labi0


Edgars Kulda
Edgars Kulda
Foto: Ieva Makare/LETA

Latvijas hokejists Edgars Kulda aizvadītajā sezonā atkal ēda leģionāra maizi, pārstāvot Čehijas vienību Zlīnas “Berani”. Tas viņam bijis jauns sākums un ar iespēto ir apmierināts.

“Kopējā atmosfēra izlasē ir ļoti laba, visi profesionāli strādājam ar maksimālu atdevi,” apmierināts ar izlases gatavošanos pasaules čempionātam ir 24 gadus vecais uzbrucējs. “Pēc sezonas vienu nedēļu atpūtos un sāku darboties, vajadzēja uzturēt sevi formā.

Cīņa par vietu izlasē sākās jau novembra turnīrā Minskā, jo tur bija arī Bobs Hārtlijs un izdarīja kaut kādus secinājumus.

Izlase – tas nav tikai nometne pirms čempionāta, ir jāapliecina sevi visu sezonu. Mana motivācija ir ekstra augstā līmenī. Piedalījos vienā pasaules čempionātā, iepriekšējos divos gados netiku sastāvā, bet tagad jūtos labi, ir visas iespējas to atkal izdarīt.”

“Berani” sastāvā Edgars 52 regulārā turnīra spēlēs sakrāja 22 punktus (11+11). “Progresēju uzbrukumā, ceru, ka tā turpināsies. Komandā bija arī Ralfs Freibergs, paldies viņam, ka palīdzēja, kopā pavadījām laiku, runājāmies. Kurš kuru ģērba ārā treniņos? Vienreiz viņam gandrīz zobus izsitu, bija interesanti vienam pret otru darboties, vienreiz pacēlu nūju par augstu un… viņš treniņā neatgriezās,” pasmejas Kulda.

Trīs sezonas pirms tam viņš pārstāvēja Rīgas “Dinamo”. Ja pirmās divas bija salīdzinoši sekmīgas, tad trešā neizdevās – 31 spēlē tikai viens rezultativitātes punkts. “Pats nenospēlēju vajadzīgajā līmenī. Šī man bija jauna iespēja, cita kultūra, cits hokejs,” atzīst uzbrucējs. “Sāku visu no baltas lapas. Vasarā izturēju pārbaudes laiku, bet tāpat nebija nekādu garantiju – tu esi leģionārs, vajadzēja punktus krāt un kopumā viss izdevās, komanda tika izslēgšanas spēlēs, kas bija ļoti labi.”

Līguma uz nākamo sezonu viņam nav, bet notiek pārrunas ar vairākām komandām. “Esmu atvērts jebkuram variantam. Pagājušajā gadā gaidīju līdz jūnijam un uzradās Zlīnas piedāvājums, biju pārliecināts, ka kaut kas būs.”

Čehijas līgai raksturīgs esot atklātāks un uzbrucējiem parocīgāks hokejs. “KHL daudzi klubi spēlē no aizsardzības, tur vairāk ir uzbrukuma hokejs, mūsu komanda citādāk vispār nemāk spēlēt,” atzīst Kulda. “Statistika pat bija, ka mūsu komandas spēlēs iesisti visvairāk vārti. Mūsu gadījumā tas strādāja, sakrājām vairāk punktus kā iepriekš, daudzi neprognozēja, ka būsim izslēgšanas turnīrā.”

“Sadzīve patika – Zlīna ir maza pilsēta, bet bija, ko darīt. Ja gribējās kaut ko vairāk, divu stundu brauciena attālumā ir Brno, Prāga. Vecāki atbrauca ciemos, draudzene. Īrēju dzīvokli, mašīnu iedeva kluba sponsors – ar mehānisko ātrumkārbu.

Saistītie raksti
Kopš laika, kad kārtoju autovadītāja tiesības 18 gadu vecumā, nebiju ar tādu braucis. Pirmajā nedēļā nebija viegli, cilvēki, kas aiz manis brauca, nebija laimīgi – reizēm slāpu nost,

bet pamazām pieradu un viss bija kārtībā,” atminas Edgars Kulda.

Izlases nometnē ir arī viņa vecākais brālis, aizsargs Artūrs Kulda. Rīt un svētdien pirmās pārbaudes spēles viesos pret Franciju, bet pasaules čempionāts Slovākijā startēs 10. maijā.

LA.lv