×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
10. februāris, 2015
Drukāt

EDSO: Krievija grib demilitarizētas zonas izveidošanu Donbasā (4)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Krievija nākusi klajā ar iniciatīvu par demilitarizētas zonas izveidošanu Ukrainas dienvidaustrumos, teikts Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) Īpašās novērotāju misijas ziņojumā, vēsta telekanāls “Espreso TV”.

“Ukrainas ģenerālmajors, Kopīgā ugunspārtraukšanas režīma kontroles centra (KURKC) Ukrainas puses vadītājs, un Krievijas ģenerālmajors, Krievijas Bruņoto spēku pārstāvis KURKC, medijiem paziņojuši par Krievijas iniciatīvu attiecībā uz demilitarizēto zonu, kas tika nosūtīta Krievijas un Ukrainas ģenerālštābiem tālākai apspriešanai,” teikts ziņojumā.

EDSO ģenerālsekretārs Lamberto Zanjērs uzskata, ka “iesaldētais konflikts” Donbasam nav tas sliktākais variants, vēsta ziņu aģentūra “Unian”.

Ir jāatrod veids, kā panākt konflikta deeskalāciju, bet pēc tam pārējais būs atkarīgs no politiķiem, kuriem būs jāmeklē izejas ceļš, viņš norādījis.

“Austrumukrainā mēs kā starptautiskā sabiedrība diemžēl ar to neesam tikuši galā. Tāpēc mums joprojām ir aktīvs konflikts ar naratīvu, kas nākotnē būs vēl sarežģītāks, ja mēs nespēsim to izmainīti un panākt uguns pārtraukšanu,” uzsvēra Zanjērs.

Krievija pagājušā gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Kā janvāra beigās ANO Drošības padomes sēdē apliecināja Ukrainas vēstnieks ANO Jurijs Sergejevs, Ukrainas austrumos atrodas 12 000 Krievijas karavīru.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. ko tu zini ko grib Krievija…laikam Putins konsultējās ar tevi.Katrs stulbenis tēlo gudro…

  2. kremļa guba nje dura, grib visu sagrābt sev, jo kontroli un uzraudzību arī droši vien grib kremlis!!!

  3. … un to uzraudzīs Ukrainas austrumos atrodošie 12 000 Krievijas karavīru?
    Izvest Krievijas karaspēku, kā atvaļinājumā esošos…, tā nomaldījušos…, tā pastaigā esošos…, tā ekskursijā esošos…un vel un vel.

  4. Krievija grib “oficiāli” okupēt Ukrainu tāpat kā Krimu !

Draugiem Facebook Twitter Google+